ЛЕБЕДИНЩИНА. Жителю району довелося відпрацювати 30 тисяч аліментного боргу

Лебединщина аліментна

Житель Лебединського району заборгував 14-річному синові майже 30 тисяч гривень, не сплачуючи аліменти близько чотирьох років. У судовому порядку було визначено, що він має відпрацювати 120 годин суспільно-корисних робіт для «покриття» заборгованості. Про це повідомляється на сайті Головного територіального управління юстиції в Сумській області.

За словами керівника юстиції Сумщини Ірини Свистун, справа боржника-батька із Лебединщини «зрушила з місця», коли державні виконавці подали протокол про адміністративне порушення до суду:

Суд призначив йому 120 годин суспільно корисних робіт, які боржник успішно відпрацював.

Та варто зазначити, що навіть після відпрацювання чоловік так і не почав систематично виплачувати аліменти сину. Саме тому фахівцями юстиції складений і направлений на розгляд суду повторний протокол. Схоже, боржника чекають чергові суспільно-корисні роботи.

Подібне відпрацювання – не покарання, як може здатися на перший погляд. 100% коштів, отриманих у результаті таких суспільно-корисних робіт, направляються на погашення аліментної заборгованості. У разі, коли кількість невиплачених дитині коштів доволі велика, суд може виносити рішення про притягнення батьків до адмінвідповідальності неодноразово, аж допоки вся сума боргу не буде виплачена повністю.

До слова, якщо подібні горе-платники аліментів сподіваються, що з часом борг просто «розтане у повітрі», то вони дуже помиляються. Згідно оновленого законодавства, заборгованість перед донькою / сином не зникає навіть після досягненням дитиною повноліття. Так, у майже сусідній Бурині майно одного із неплатників аліментів – дві холодильні камери – пішло «з молотка» на електронних боргах «СЕТАМ» у якості погашення «дитячого боргу».

Така відповідальність за несплату аліментів є результатом санкцій ініційованого Мін’Юстом України пакетом законів #ЧужихДітейНеБуває.