Жителям області обіцяють перерахувати субсидії

Через підвищення цін та тарифів жителям Сумщини автоматично перерахують субсидії. На цьому наголосила заступник директора Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації Людмила Мусіяка на брифінгу, повідомляє пресслужба Сумської ОДА.

За словами посадовиці на Сумщині житлову субсидію отримують 36% домогосподарств. А середній розмір нарахування на одне домогосподарство складає 1800 грн. На кінець грудня 2020 року, за даними Держстату та Мінсоцполітики, середній розмір субсидійних виплат по Україні сягнув 1601,5 грн.

Домогосподарствам, що вже одержують субсидій, у разі зміни цін і тарифів на послуги, на оплату яких призначено субсидію, перерахунок обіцяють провести вчасно, без додаткових звернень.

Водночас домогосподарствам, які раніше не користувались субсидіями, але при зростанні витрат на комунальні платежі їм складно оплачувати послуги, можуть звернутися за оформленням субсидії. Це можна зробити навіть дистанційно – через сайт Мінсоцполітики, або поштою, надіславши заяву та декларацію до місцевого органу соціального захисту населення. Жителів Лебединської громади наразі обслуговує одне управління соцзахисту – міське – на вулиці Леоніда Батютенка, 55.

За вимогами законодавства проінформувати заявника про результати розгляду документів мають протягом 10 днів. У виняткових випадках – до 30 днів, якщо це потребує складання акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї та прийняття відповідного рішення комісією при місцевих органах влади.

«Навіть якщо жителі Сумщини звернуться до органів соціального захисту у лютому-березні 2021 року, вони мають право на отримання субсидії із січня», – зауважила Людмила Мусіяка.

Напередодні прем’єр-міністр України Дмитро Шмигаль повідомив у своєму телеграмканалі про напрацювання владою двох підходів, які дозволять суттєво знизити тарифи на газ для населення.

Перший формування тарифів на газ за формулою «ціна на європейських хабах «мінус» транспортування газу до України», який пропонує Міністерство енергетики. Крім того, пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Очікуваний результат: суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил.

Другий підхід, який пропонує державна компанія «Нафтогаз», – це посилення конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, як це вже робить «Нафтогаз». Крім того, пропонується, аби газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів. Очікуваний результат: посилення конкуренції та, як наслідок, суттєве зменшення платіжок для українців.