Жовтень-2021: що змінюється для лебединців із початку місяця

АВТО. Із жовтня водії автомобілів на дорогах за містом повинні їздити з увімкненими фарами. «Усі водії мають пам’ятати це важливе правило: із 1 жовтня до 1 травня на дорогах ПОЗА НАСЕЛЕНИМИ ПУНКТАМИ мають бути ВВІМКНЕНІ ДЕННІ ХОДОВІ ВОГНІ або БЛИЖНЄ СВІТЛО ФАР», – наголошують у Нацполіції. Це правило дорожнього руху є обов’язковим для виконання у будь-який час доби.

ІНСУЛІН.  Із 1 жовтня змінюється адміністрування механізму відшкодування вартості інсулінів. Незначних змін зазнає і алгоритм дій лікаря-ендокринолога та маршрут пацієнта до безоплатного інсуліну.

Що потрібно знати пацієнтам? Держава гарантує пацієнтам з цукровим діабетом доступ до базового лікування інсулінами.

Базове лікування – це можливість для пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, отримати необхідну форму препаратів інсуліну, згідно з категорією та за станом пацієнта – безоплатно.

РЕЦЕПТ НА ПРЕПАРАТИ ІНСУЛІНУ СТАЄ ЕЛЕКТРОННИМ. За е-рецептом пацієнт отримує інсулін або безоплатно, або з невеликою доплатою.  Електронний рецепт дійсний на всій території України.

Щоб отримати електронний рецепт з 1 жовтня, пацієнтам необхідно мати індивідуальний план лікування, в якому ендокринолог фіксує діагноз із визначенням типу та дозування інсуліну. Такий план складає ендокринолог, якого варто відвідати ендокринолога, щоб лікар створив індивідуальний план в електронній системі охорони здоров’я.  До речі, надалі електронний рецепт зможе також виписати і сімейний лікар. Тому тим, хто ще не обрав лікаря, який надає первинну медичну допомогу, потрібно це зробити вже зараз. Зверніть увагу, сімейний лікар виписує електронний рецепт відповідно до плану лікування, який складено ендокринологом. ЗМІНИТИ ПРИЗНАЧЕННЯ ЕНДОКРИНОЛОГА СІМЕЙНИЙ ЛІКАР НЕ ЗМОЖЕ. Тому при закінченні кількості інсуліну за планом лікування сімейний лікар направляє пацієнта до ендокринолога для коригування або створення нового плану. А до кого звертатись за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно. Це сприятиме кращому доступу до потрібних лікарських засобів, наголошують у Міністерстві охорони здоров’я.

ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ. Із 1 жовтня змінюється ціна електроенергії для побутових споживачів. Залежатиме вона від місячного обсягу споживання. Про це йдеться у повідомленні товариства «Енера Суми».

Господарства, які СПОЖИВАЮТЬ 250 кВт∙год НА МІСЯЦЬ АБО МЕНШЕ, сплачуватимуть за ціною 1,44 грн./кВт∙год.

Для сімей, що ВИКОРИСТОВУЮТЬ ПОНАД 250 КІЛОВАТ-ГОДИН, тариф залишається без змін, тобто 1,68 грн./кВт∙год. При цьому застосовуватимуть його до всього обсягу. Наприклад, якщо використали 251 кіловат, то 1,68 грн. коштуватимуть усі кіловат-години.

Також тариф 1, 68 грн./кВт∙год на весь обсяг електроенергії зберігається для:

– колективних побутових споживачів, гуртожитків, які розраховуються за загальним лічильником;

– багатоквартирних житлових будинків (на технічні цілі та освітлення дворів, східців і номерних знаків);

– дачних, дачно-будівельних та гаражно-будівельних кооперативів, садових товариств, кооперативів (на роботу насосів і освітлення територій);

– юридичних осіб, які є власниками або балансоутримувачами майна, що використовується для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб, у частині задоволення побутових потреб таких осіб;

– релігійних організацій на комунально-побутові потреби.

Відповідно до постанови Кабміну №859 від 11.08.2021 такі тарифи діятимуть до 30 квітня 2022 року.

Рахунки із застосуванням нових тарифів лебединці отримають у листопаді, тобто за обсяг, спожитий в жовтні.

Нагадаємо, до 30 вересня усі побутові споживачі розраховувалися за єдиним тарифом – 1,68 грн./кВт∙год.