Жорсткі обмеження: дозволи й заборони із 8 до 24 січня

карантин

Із 8 січня в Україні почали діяти додаткові карантинні обмеження, покликані приборкати поширення коронавірусу Україною. Так званий нокдаун триватиме 17 днів – до 24 січня 2021 року (включно).

Ще у грудні Уряд ухвалив кілька рішень, покликаних приборкати поширення коронавірусу в Україні. Йдеться на лише про посилення карантинних обмежень із 8 до 24 січня, яке вже звично називають «локдауном». Затверджена й низка інших важливих рішень, які без сумніву впливатимуть на життя кожного з нас.

Аби не заплутатися, відразу умовно розділимо нововведення на дві частини.

Насамперед, урядовці подовжили чинні карантинні обмеження, що діють щодня до 28 лютого 2021 року. До цієї ж дати продовжено і режим надзвичайної ситуації. Тобто, принаймні до кінця зими діють майже такі ж карантинні правила, як і протягом останнього часу. Хоча не обійшлося й без змін (дивіться інфографіку).

Інша частина кабмінівських рішень стосується саме посилення карантинних обмежень із 8 до 24 січня. Розпочнеться локдаун о 00:00 8 січня і триватиме до 00:00 25 січня. Карантинні обмеження протягом цього часу будуть значно суворішими. Хоча й не означають майже повної зупинки країни, як це відбувалося навесні 2020 року (деталі на схемі). На честь урядовців, як і обіцяли, попередили українців про це за кілька тижнів. При цьому увели в дію кілька програм фінансової підтримки, які мають бодай трохи компенсувати втрати підприємствам, діяльність яких опиниться під забороною, а найманим працівникам – недоотримані заробітні плати.

За кілька днів керівник Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу заявив, що перенесення запланованого на 8-24 січня жорсткого карантину не буде, навіть якщо значно скоротиться захворюваність. Посадовець також наголосив, що наприкінці січня зазвичай починається зростання хворих на грип, у яких спостерігаються такі ж ускладнення, як і при COVID-19.

Згодом, Уряд дозволив продовжити роботу кафе та ресторанів у Новорічну ніч. Закладам дали можливість працювати до 7:00, замість обмеження до 1:00.

Такі «зимові канікули», на думку керівника Уряду Дениса Шмигаля дозволять не допустити розгортання нової хвилі пандемії. Посилені карантинні обмеження запроваджуються, аби розірвати ланцюг захворюваності, що може сформуватися протягом свят.