ЖЛ: Новини, які ви могли пропустити у свята

Що ж, можна видихнути – ми вже майже на фінішній прямій Новорічно-Різдвяних свят. І якщо ваша увага більше не зосереджена на тарілках із улюбленими салатами, подарунках і застібках одягу, які дещо «не сходяться» після застіль, саме час звернути її на новини. До того ж, новини, здебільшого, наші, лебединські, які ви, з різних причин, могли пропустити за святково-вихідні тижні.

Традиційно починаємо із завжди актуального та важливого – фінансової теми.

Гроші потрібні не лише на святкування, а й на чимало інших сфер нашого життя – як особистого, так і громадського.

• Щоб знати, де точно знаходяться фінанси і скільки їх, варто пам’ятати, що із 1 січня 2020 року введені в дію рахунки для зарахування податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів. Саме зарахування платежів на нові рахунки розпочалося із 3 січня. Про це повідомляє Державна податкова служба України.

• Дещо легше стане із частиною оплати послуг ЖКГ. Із початку 2020 року Мінсоцполітики скасовано обмеження, що не дозволяло українцям звернутися за «монетизацією» після 15 жовтня (на опалювальний період) і 15 травня (на неопалювальний період). Відтак, пільгові категорії громадян мають право у будь-який час подати заяву про перехід на монетизовану (готівкову грошову) форму виплат на житлово-комунальні послуги. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Уряду 27 грудня.

• А ось чому попередня новина містила у собі словосполучення «частина оплати послуг ЖКГ». Лебединцям-споживачам послуг КП «Водоканал» час готувати гаманці – підприємство просить виконком Лебединської міської ради підняти тарифи. Якщо рішення приймуть, то кінцева ціна на водопостачання для населення становитиме 17,22 грн.

• Дещо більше доведеться витрачати і місцевим поціновувачам мистецтва – у Лебединському міському музеї ім.Б.К.Руднєва змінена вартість платних послуг. Відтепер дорослі заплатять за відвідини установи 10 гривень.

І вже вкотре – про землю.

• Із 1 січня 2020 року автоматично продовжено мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Його продовження не потребує прийняття окремого офіційного документа. А діятиме мораторій до набрання чинності закону про вільний обіг земель. Про це повідомляють у прес-службі Держгеокадастру.

Зібралися подорожувати близьким зарубіжжям? А «закордонку» маєте?

• Українські можновладці продовжують працювати над проведенням меж у співпраці із Російською Федерацією. Відтак, із 1 березня 2020 року запроваджується виїзд із України до Росії винятково за закордонними паспортами. «Закордонка» знадобиться на перетині кордону з РФ тільки для громадян України, котрі виїжджають із України на територію Росії. В’їзд із Росії до України українцям, як і до цього, безперешкодно здійснюватиметься за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження.

Не обійдемо й кримінальну тему. Щоправда, історія має справедливий фінал.

• Наприкінці грудня минулого року Охтирський міськрайонний суд визнав винним 34-річного лебединця у зґвалтуванні неповнолітньої дитини. За наругу над 8-річною дівчинкою чоловіку призначене справедливе покарання за ч.4 ст.152 Кримінального кодексу України.

Представлена у підбірці новин від «ЖЛ» і культура.

• «Штепівка та навколишні хутори і села» – книгу з такою назвою презентували напередодні Нового Року у Лебедині. ЇЇ автор – Володимир Підлісний, наш земляк, а нині директор Сумського обласного центру зайнятості. Презентація відбувалася у приміщенні Лебединської міськрайонної філії Сумського ОЦЗ. На захід завітали краєзнавці й дослідники Лебединщини Борис Ткаченко, Анатолій Удод, Володимир Кравченко, представники влади, керівники освітніх закладів, підприємств району, сільські голови та колеги Володимира Підлісного.

Свята, можливо, й дозволили розслабитися, але не варто втрачати пильності. Особливо, цьогорічним випускникам шкіл.

• Школярам (серед яких, звісно, і лебединці), котрі цьогоріч стануть абітурієнтами ВНЗ, варто розпочати серйозну підготовку до ЗНО. Тестування не за горами – 3 січня в Україні розпочалася реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Триватиме вона до 24 січня 2020 року.