ЛЕБЕДИНЩИНА. Заплатить за несвоєчасне декларування

Чималий штраф доведеться сплатити депутату однієї із сільських рад району за несвоєчасне подання щорічної декларації.
5 березня Лебединським районним судом розглянуто справу про адміністративне правопорушення про притягнення до відповідальності депутата Будильської сільської ради Лебединського району, – йдеться у повідомлення відомства.

Депутат, як суб’єкт декларування, без поважних причин несвоєчасно подав Декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік. Це є правопорушенням, пов’язаним із корупцією, передбаченим Законом України «Про запобігання корупції».

Дослідивши матеріали справи, суд визнав винним громадянина у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та наклав стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 850 грн. до державного бюджету.

Надаємо, цьогоріч усі особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у тому числі й депутати рад усіх рівнів мають задекларувати свої доходи за минулий рік до кінця доби 31 березня 2019 року.

Це вже третя електронна деклараційна кампанія, тож фахівці вже мають певну статистику найбільш розповсюджених помилок декларування, за які доводиться відповідати у суді. Найголовнішою називають заповнення е-декларації протягом останнього тижня березня. Багато декларантів не розраховують своїх сил та обсягу роботи і залишають це питання на потім. В останній момент виявляється, що на підтвердження всіх даних потрібен час, електронний підпис не працює, а сервер Національного агентства з питань запобігання корупції не витримує перевантажень від кількості бажаючих заповнити декларацію. Тому подавайте декларацію раніше, аби уникнути небажаних наслідків.