Замість новообраної ради зібралася нинішня

Лебединська міська сесія

Минулого понеділка в актовій залі медичного коледжу ім. проф. М.І.Ситенка відбулася чергова 71 сесія міської ради сьомого скликання. І хоча після місцевих виборів пройшло вже 38 днів, новообрана міська рада восьмого скликання ніяк не приступить до виконання своїх повноважень. Очевидно, залишаються іще невирішеними організаційні питання початку роботи нової ради. Але життя у громаді продовжується, і приймати окремі рішення треба зараз, не чекаючи зібрання нового скликання. Тому й виникла потреба збирати депутатів сьомого скликання.
Із 34 обраних у попередньому скликанні лише 20 депутатів знайшли час, щоб зібратися і розглянути 21 проєкт рішення.
Зазвичай на сесіях першочергово розглядаються депутатські запити. Натомість міський голова Олександр Бакликов почав звітувати про роботу виконавчих органів Лебединської міської ради у 2020 році. Близько 25 хвилин тривав його звіт, і в присутніх депутатів не виникло запитань до виступаючого.
Лише потім був заслуханий депутатський запит Ігоря Будника. Стосувався він подальшої долі деяких установ та закладів, яких не внесли до переліку на безоплатне прийняття із спільної власності територіальних громад сіл Лебединського району у власність Лебединської міської територіальної громади. До речі, зачитувати депутатський запит довелося міському голові, адже Ігор Будник не брав участі у роботі сесії. Депутати одноголосно підтримали запит.
Саме під час розгляду проєкту рішення щодо безоплатного прийняття майна, установ та закладів від району до міської громади у депутатів виникло багато запитань. Насамперед, присутніх цікавило, чому не всі об’єкти, які передаються від району, приймаються у власність нової громади.
На думку багатьох депутатів, це питання ще не до кінця вивчене. Певно, тому при голосуванні половина присутніх не підтримали проєкту рішення.
Чимало запитань виникло у присутніх і під час розгляду проєкту рішення «Про затвердження структури та загальної чисельності виконавчих органів міської ради». На думку багатьох депутатів це питання повинні розглядати вже новообрані депутати. Як не намагалися міський голова Олександр Бакликов та керуючий справами виконавчого комітету Сергій Подолько переконати депутатів підтримати цей проєкт рішення, не всі присутні депутати погодилися це зробити. У підсумку проєкт рішення отримав лише 15 голосів «за», чого недостатньо для прийняття рішення.
Як завжди, левова частка порядку денного стосувалася земельних питань, які депутати підтримали одноголосно. Крім цього, одноголосно депутати підтримали збільшення статутного капіталу комунального підприємства «Водоканал» на 700 000 гривень.
На закінчення міські обранці погодили прийняття у власність Лебединської міської територіальної громади десяти терапевтичних кисневих концентраторів загальною вартістю 395 000 гривень.
Лише після цього було оголошено про закриття чергової сесії міської ради сьомого скликання. Пізніше, 2 грудня, терміново була скликана позачергова 72 сесію міської ради з одним проєктом рішення «Про безоплатне прийняття майна, установ та закладів зі спільної власності територіальних громад сіл Лебединського району у власність Лебединської міської територіальної громади». За попередньою інформацією, перша сесія міської ради наступного, восьмого скликання запланована на 9 грудня 2020 року.
Ігор КОЛЄСНІКОВ