З Новим Роком і Різдвом, лебединці!

Добігає кінця нинішній рік, уже 2021 від Різдва Христового. На порозі – веселі Новорічні та Різдвяні свята зі своїми розвагами, вітаннями та побажаннями, гучними застіллями. Ми на порозі зимового дива та чарів новорічної ночі. Певно, ми згадуватимемо події минаючого року! Зрозуміло, що це – події нашої родини, події із суспільного, політичного, економічного чи культурного життя, спорту чи природних змін та катаклізмів. Тому у сьогоднішній «Темі дня» ми намагалися охопити якомога ширший спектр усього, що трапилося протягом 2021-го, та спробували «побувати» у багатьох сферах нашого життя, аби картина була повнішою.

Насамперед, символом 2021 року був Металевий Бик. Важко сказати, чи захищав він людей від бід та негараздів, адже більшість із нас іще сподівається на допомогу талісманів, на удачу та багатство від них. Та перейдемо до справжнього життя, до створеного власними руками.

Рік, що минає, був проголошений Організацією Об’єднаних Націй Міжнародним роком миру і довіри, Міжнародним роком овочів і фруктів та Міжнародним роком творчої економіки для сталого розвитку. А в нас цей рік був ознаменований роком математичної освіти в Україні. Безумовно, охопити все, що відбувалося протягом року, неможливо, але ми намагалися донести головне і важливе, на нашу думку.

Почнемо з видатної особи, яка стала переможцем у номінації «Людина року-2021» за версією американського журналу «Time» – 50-річного інженера, підприємця та мільярдера Ілона Маска. Це йому вдалося, через впровадження в користування електромобілів та організацію польотів у космос. Свого часу  він заснував компанії Neuralink, SpaceX, The Boring Company, нині є головою ради директорів Tesla Inc.  Його розробки та виробництво спираються на сучасні технології у фінансовій сфері, транспорті, освоєнні космосу. До речі, ще на початку року, 7 січня,  його визнали найбагатшою людиною на планеті, статки якої перевищили 185 мільярдів доларів.

А днем раніше, 6 січня, сотні прихильників колишнього президента США увірвалися в будівлю Капітолію під час спільного засідання обох палат Конгресу США. Саме тоді вирішувалась доля майбутнього президента країни, яким став 78-річний Джозеф Байден. До речі, 20 січня відбулася його інавгурація, на якій вперше за понад півтора століття не був присутній його попередник.

Надзвичайно приємна подія сталася 4 травня в житті громадянки Малі 25-річної Халіми Сіссе, яка у Касабланці народила одразу дев’ятеро дітей – п’ять дівчаток та чотирьох хлопчиків. Усі вони здорові й міцні. Такі пологи перші в історії людства.

Ще дві радісні події для спортивних вболівальників трапилися влітку, коли нарешті відбувся 16 чемпіонат Європи з футболу 2020, на якому збірна України дійшла до 1\4, де розгромно поступилася англійцям з рахунком 0:4. Вони ж, як господарі арени «Вемблі», де проходив фінальний поєдинок, спромоглися програти вирішальний матч у серії післяматчевих пенальті (2:3) італійцям. Чемпіоном Європи стала збірна Італії, яка це зробила лише вдруге після 1968 року. А далі відбулися 32 Літні Олімпійські ігри, на яких Україну представляли 153 олімпійці у 25 видах спорту та 30 дисциплінах. Наші спортсмени зуміли завоювати 19 медалей: одну золоту, 6 срібних та 12 бронзових і в підсумку посіли 44 місце в медальному заліку серед 93 команд світу, які отримали нагороди.

15 серпня  загони радикального ісламського руху Талібан без бою увійшли до Кабула, столиці Афганістану, і оголосили про свою перемогу. Ця подія призвела до серйозного переформатування не лише регіонального, а й значною мірою глобального геополітичного та геостратегічного балансу, та матиме значні політичні, безпекові й економічні наслідки.

А тепер повернемося до України після мандрів світом. Безумовно, найголовнішою подією року, що минає, стало 30-річчя Незалежності України. Приємна і радісна подія для українців, які переконані, що наша держава стане по-справжньому сильною, самодостатньою та багатою. До речі, про багатство. Мінімальна заробітна плата українців значно підвищилася. Із 1 січня її рівень становив 6000, а із 1 грудня – 6500 гривень. Неабиякий, але прогрес, хоча ще задовго до підняття «мінімалки» ціни на товари та послуги вже зросли.

24 лютого в Україні розпочалася вакцинувальна кампанія проти COVID-19. Сьогодні щеплення зробили понад 27 мільйонів громадян, із них 14270 тисяч вакциновані один раз та 12736 тисяч – двічі. Щодо перебігу захворювання, обговорювати деталі не будемо, бо  «ЖЛ» інформує про це у кожному своєму випуску.

 Якось непомітно в нашій державі відзначили 25-річчя двох знакових подій – Дня Конституції України (28 червня) та дня народження нашої валюти – гривні (16 вересня). Та й Конституційний Суд 16 жовтня відзначив свої 25 років життя. Чи голосно наголошувалося про це?

Із переліку подій, що стосувалися нашої країни, суттєвого значення набув продаж земель сільськогосподарського призначення. Так, лише за перші 100 днів було відчужено 28288 земельних ділянок загальною площею 70,57 тис. гектарів. Середня вартість за один гектар відчужених земельних ділянок становить 43879 гривень.

1 вересня у Білому домі вперше відбулася зустріч Президента США Джо Байдена та Президента України Володимира Зеленського. А 25 вересня українець Олександр Усик переміг британця Ентоні Джошуа та виграв титули чемпіона WBA (Супер), IBF, WBO та IBO у важкій вазі.

На жаль, в Україні сталися і трагічні події. 21 січня трапилася перша трагедія, коли в пансіонаті під Харковом загинуло 15 осіб. А зовсім нещодавно, 7 грудня, у результаті ДТП поблизу Чернігова загинуло 13 людей, а ще 7 травмовані. На щастя, рік минув без масштабних авіакатастроф та техногенних аварій, як це було у 2020-у. 26 квітня минуло 35 років масштабної техногенної аварії на Чорнобильській АЕС. А ще минуло 100 років від початку Голодоморів 1921-23 та 75 років – 1946-1947 років.

Щоб не бути суб’єктивною у своїх думках «ЖЛ», за традицією, звернулася до своїх читачів із проханням назвати значимі події, які, на їхню думку, мали важливе значення в житті країни та, зокрема, Лебединщини.

Спеціально для «ЖЛ» своїми думками поділилася вчителька іноземної мови Лебединського ЗЗСО№1, депутатка Лебединської міської ради останніх двох скликань Наталія Логвиненко: «2021 рік згідно з указом Президента України Володимира Зеленського був оголошений роком освіти та грамотності в Україні. Акцент ставився, насамперед, на математиці. Беззаперечно, головною подією вважаю 30 років Незалежності України. В Україні розпочався процес вакцинації населення проти коронавірусу. Особливо вітаю успіх наших спортсменів на змаганнях різних рівнів. Національна збірна України на Літній Олімпіаді в Токіо здобула 19 медалей. Приємно, що наші українські параолімпійці посіли шосте місце на Паралімпіаді в Токіо, здобувши 98 медалей, з яких 24 золоті, 47 срібних і 27 бронзових нагород. Вважаю доречною та обов’язковою реформу системи шкільного харчування та національної стратегії безбар’єрності.

Щодо життя нашої Лебединської територіальної громади, то виокремлю такі важливі, на мою думку, події, як ремонт дорожнього покриття та вуличного освітлення, ремонт водогону і заміна обладнання, встановлення табличок з Q-кодами, що містять інформацію про історичні пам’ятки міста та знаків локацій: Кричевського, урочище Бурлюк. Особливо радію перемозі футзальної команди «Автомобіліст» у чемпіонаті з футзалу міста Суми та здобуттю нею Кубка Володимира Романенка. Дуже приємно за успіхи та здобутки у навчанні учнів Лебединщини, які своїми відмінними знаннями високо підіймають престиж нашої освіти. Перемоги наших конкурсантів у Малій Академії наук та різноманітних олімпіадах – ще один доказ. Також вітаю здобутки педагогів Лебединщини, які постійно підвищують свій фаховий рівень. Сподіваюся, що рік прийдешній буде добрішим до нас і принесе всім жителям нашої громади все тільки найкраще».

Щодо нашої громади, то в її житті теж були свої радості і печалі. Хоча, на жаль, останнього було більше. Замість того, щоб зміцнювати свою нову громаду, ми отримали те, чого й не чекали. Політична криза, протистояння, називайте, як хочете, але до процвітання, якого ми всі бажаємо нашій громаді, це не призведе. Вже сьогодні жителі, підприємства, установи та заклади освіти, культури і медицини відчувають на собі відсутність фінансування. І вже не віриться, що влада помириться та об’єднається, і ми продовжимо своє спокійне, злагоджене, тихе та радісне життя. Цього хочуть десятки тисяч лебединців, яким набридли чвари місцевих можновладців.

Тож чого було більше у 2021-у, вирішувати всім по-своєму. Життя не закінчується, воно продовжується і вимагає від нас праці, повної віддачі своїй справі, наших знань і вмінь, нашої любові до рідного краю. Тож нехай кожна лебединська оселя повниться добром і щастям, усілякими гараздами, а життя громади буде насиченим радісними і приємними подіями. Про які обов’язково писатиме «ЖЛ». Тому залишайтеся лебединцями, живіть Лебединщиною!

Від імені всього колективу «ЖЛ» Ігор КОЛЄСНІКОВ