Вступники отримають відстрочку від армії

Про таке спільне рішення Міністерства освіти і науки спільно з Офісом Президента та Генеральним штабом ЗСУ повідомляється на офіційному сайті МОН. Випускники коледжів та університетів 2019-2020 навчального року, маючи бажання продовжити навчання за наступним рівнем освіти, зможуть уникнути весняного призову.

Звісно, дещо дивно чути посеред липня про весняний призов, та нагадаємо, що він був перенесений через коронавірусний карантин зі стандартного початку весни на травень-липень. Важливо, що у відповідному розпорядженні Уряду є пункт, який визначає, що 18-19-річні громадяни можуть бути призвані на службу винятково за власним бажанням – це підтверджується письмовою заявою.

Випускники закладів фахової передвищої та вищої освіти, які планують продовжити навчання, але підлягають призову, теж отримають право відкласти службу. Для цього їм знадобиться попередньо зареєструватися у приймальних комісіях своїх навчальних закладів. Ця процедура дозволить таким вступникам отримати документальне підтвердження про свої наміри, а потім, на підставі довідки – відстрочку до 1 жовтня 2020 року.

Між іншим, ще 30 червня розпочали роботу консультативні лінії та приймальня громадян щодо вступної кампанії – 2020. Вони працюватимуть до 15 вересня включно. Вступники, їхні батьки, члени приймальних комісій зможуть отримати відповіді щодо вступу.

Окрім того, нещодавно Верховна Рада спростила процедуру вступу для жителів тимчасово окупованих територій. Спрощена процедура – не нова, вона існує із 2016 року. Однак раніше жителі АРК конкурували за окремі місця, передбачені спецквотою, а діти з Донеччини та Луганщини – вступали на загальні місця, разом із усіма абітурієнтами, але теж без ЗНО. Відмінність полягає у тому, що попередньо існував перелік ВНЗ, до яких могли «податися» такі абітурієнти, а віднині таких обмежень немає. Крім того, квота поширилася і на вступників із Донбасу. Разом із кримчанами вони матимуть право на 20% від загальної кількості бюджетних місць.