Впродовж тижня на Сумщині погіршився рівень захворюваності

Станом на 17 січня 2022 року рівень захворюваності на COVID-19 у Сумській області складає 380 випадків на 100 тисяч осіб. У порівнянні з початком попереднього тижня, захворюваність зросла удвічі. 10 січня Міністерство охорони здоров’я фіксувало в області 188 випадків COVID-19 на 100 тисяч осіб. Середня захворюваність по країні наразі складає 218 осіб.

Відповідно, на Сумщині зростає і коефіцієнт виявлення випадків інфікування. Впродовж 7 днів цей показник, що враховується при визначенні рівнів епідемічної небезпеки, зріс із 21% до 26,9% при пороговому значенні не більше 20%.

Нині МОЗ визначає «помаранчевим» рівень епіднебезпеки у Івано-Франківській та Сумській областях. В інших регіонах показники захворюваності відповідають «жовтому» рівню.

Нагадаємо, «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки  не містить додаткових обмежень у порівнянні з «жовтим». Він є сигналом про наближення регіону до «червоної» зони. Визначається автоматично, коли спостерігається перевищення хоча б одного з таких показників: 

  • завантаженість в регіоні (області) ліжок з киснем більше ніж на 65%,
  • кількість тестувань ПЛР та на антиген протягом 7 днів на 100 тис. населення менше ніж 300,
  • кількість госпіталізацій з коронавірусом чи підозрою за 7 днів на 100 тис. населення понад 60,
  • коефіцієнт виявлених випадків ПЛР або експрес-тестів на антиген понад 20%,
  • зростання кількості госпіталізацій за 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом більш ніж на 50%.

При встановленні «помаранчевого» рівня, місцеві органи влади можуть уводити додаткові обмеження.