ЛЕБЕДИНЩИНА. Власникам«тарілок» закодують сигнал українських телеканалів

Вже із 20 січня 2020 року в Україні настануть «скрутні» часи для глядачів супутникового телебачення, які протягом тривалого часу безкоштовно користувалися його послугами.

За ініціативою українських медіагруп, які  спільно вирішили запроваджувати європейську практику кодування супутникового сигналу, ряд телеканалів буде недоступним для загалу. Це, на їхню думку, посилить захист авторських прав на телевізійний продукт, сприятиме боротьбі з піратством, а також розвитку ринку платного телебачення.

Тож на початку року планується закодувати сигнал таких телеканалів:
▪ Інтер, Enter-фільм, Піксель, К1, К2, Мега, НТН, Zoom (Іnter Media Group);
▪ ICTV, СТБ, Новий канал, М1, М2, ОЦЕ (StarLightMedia); 
▪ Україна, НЛО, Індиго, Донбас (Медіагрупа Україна); 
▪ 1+1, 2+2, ТЕТ, ПлюсПлюс, Бігуді, УНІАН ТБ (1+1 Media).

Найближчим часом медіагрупи планують передати права на супутникову ретрансляцію провайдерам програмної послуги ТОВ «Віжн ТВ» (VIASAT) та ТОВ «Екстра-ТВ» (XТRA TV). Відповідно, для перегляду супутникових програм чотирьох провідних медіагруп України необхідно буде вносити абонентську плату вказаним провайдерам програмної послуги.

Якщо телеглядач використовує ефірний цифровий прийом (DVB-T2) або переглядає телевізійні програми за допомогою кабельного (аналогового та цифрового) телебачення, в т. ч. IPTV, – вказані зміни його не стосуватимуться.

Національна рада рекомендує глядачам програм супутникового телебачення заздалегідь врахувати зазначені обставини та звертатися за додатковою інформацією безпосередньо до провайдерів програмної послуги:
ТОВ «Віжн ТВ» (VIASAT), ТОВ «Екстра-ТВ» (XТRA TV).

Подбайте про це сьогодні, щоб у подальшому якісно і комфортно переглядати улюблені телеканали!