Відкривають-закривають: як справи на Лебединському продовольчому ринку?

За останній тиждень Лебединський продовольчий ринок став чи не найголовнішим об’єктом «карантинної» ситуації. Його то відкривають, то навпаки – навішують замок на вхідну браму. Лебединцям, для яких похід на ринок – щоденна потреба, довелося кілька разів змінювати плани. А що ж відбувається насправді?

19 березня в Лебедині через карантинні обмеження були закриті непродовольчі магазини та промисловий ринок. Продовольчий залишався відкритим. При цьому були введені певні обмеження на продаж деяких товарів та посилені заходи з дотримання санітарних вимог. Однак уже 23 березня обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення про припинення роботи продовольчих ринків на Сумщині. А вже із середи, 25 березня, закрився і наш продовольчий ринок.

28 березня на продовольчому ринку дозволили торгівлю деякими товарами за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Так тривало три дні, поки вже міська комісія з ТЕБ та НС дозволила з 28 березня торгівлю на продовольчому ринку продуктами харчування (крім м’ясних павільйонів), засобами гігієни, лікарськими засобами і виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом – за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів. Хоча чотири члени комісії із 18 проголосували проти цього рішення.

У суботу, після дезінфекції території, ринок відновив роботу. Без сумніву, лебединці зраділи цій новині, бо ціни у місцевих продовольчих магазинах та маркетах вже «поповзли» вгору.

Але щастя місцевих жителів та підприємців-торговельників тривало не довго. Вже в понеділок, 30 березня, працівники лебединського підрозділу обласного управління Держпродспоживслужби «нагрянули» на ринок із черговими перевірками. А у п’ятницю, 3 квітня, перевіркою роботи ПО «Лебединський ринок» уже впритул зайнялися інспектори ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області.

Директору ринку Оксані Карпенко порекомендували вже із 4 квітня 2020 року знову закрити ринок через виявлені там порушення «карантинних» умов торгівлі.

«ЖЛ» вдалося побувати під час складання протоколу про адміністративне порушення на директора ринку Оксану Карпенко про недотримання правил карантину. Також їй порекомендували вже із 4 квітня 2020 року закрити ринок через виявлені там порушення «карантинних» умов торгівлі.

Олександр Бакликов: Не міська рада приймала рішення про закриття ринку

Побачивши у суботу, 4 квітня, на воротах продовольчого ринку замок, лебединці почали мітингувати. До відповіді запросили міського голову Олександра Бакликова. Однак він повідомив, що не міська рада приймала рішення про закриття ринку. Крім цього, він запевнив, що ніколи не перешкоджатиме роботі ринку, якщо всі карантинні вимоги дотримуватимуться.

Наступного дня начальник ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області Віталій Моісеєнко повідомив, що найближчим часом представники Держпродспоживслужби звернуться до суду із заявою на очільника Лебедина за організацію мітингу. А тим часом у понеділок, 6 квітня, під час апаратної наради в Сумській облдержадміністрації голова ОДА Роман Грищенко заявив, що «жоден із ринків області не буде відкрито, поки не будуть усунуті всі виявлені недоліки та дотримані санітарні норми». Приводом для такої заяви якраз став наш лебединський мітинг.

У вівторок, 7 квітня, продовольчий ринок нашого міста ще був закритий.