Від завтра за відсутність маски штрафуватимуть по-новому

Із 21 листопада перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту каратиметься новим штрафом. Про це інформує відділ комунікації поліції Сумської області.

Штраф за відсутність захисних масок чи інших засобів захисту – не новина. Вперше лебединці стикнулися із цим під час весняного карантину, пов’язаного із поширенням коронавірусу. Однак за попередньо діючим порядком, рішення про притягнення особи до відповідальності, у якої відсутня маска, приймав суд. Тепер же штраф накладатимуть на порушника на місці правопорушення. Це передбачає  Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СOVID-19)», який саме  21 листопада набирає чинності.

Осіб без респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, притягуватимуть до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від 170 до 255 гривень.

Поліція нагадує, що громадські будівлі – це споруди, призначені для розміщення установ та підприємств соціального, побутового, культурного та іншого призначення.

В разі перебування в державних установах, магазинах, торговельних центрах, закладах охорони здоров’я, навчальних закладах, місцях громадського харчування, спортивних залах, салонах краси, громадському транспорті тощо – обов’язково користуйтеся респіраторами або захисними масками. Вдягайте їх правильно – закриваючи і рот, і ніс. У разі порушення вищезазначених вимог поліцейські притягуватимуть громадян до адміністративної відповідальності.