Василь БРАГА: Вакцинація перемагає хворобу

Із 25 до 31 жовтня включно у Лебединській міській територіальній громаді зареєстровано 349 хворих на коронавірусну інфекцію: 31 жовтня зареєстровано 80 осіб, 30 жовтня – 72, 29 – 67 , 28 – 73, 27 жовтня – 30 хворих. Вірус дуже агресивний і не щадить нікого, у тому числі і дітей. Із початку пандемії у громаді зареєстровано 141 хвору дитину. Станом на 31 жовтня – 44 активно хворих дітей, із них 41 – у Лебедині. Із початку пандемії захворіли 165 медичних працівників: 30 жовтня – 15 хворих і всі в Лебедині. Такі дані повідомив «ЖЛ» Василь  БРАГА – завідувач Лебединського відділення ДУ «Сумський ОЦКПХ МОЗ України»             

Основними симптомами хвороби є кашель, висока температура, ускладнене дихання, м’язовий біль, розлади шлунково-кишкового тракту, втома. Відносно стабільний стан хворого може досить швидко перейти у критичний.  Ніхто в світі не чекав, що хвороба так важко протікатиме протягом другого року пандемії. 30-40% пацієнтів, що госпіталізовані в лікарні області, відразу ж переводять до реанімації. Причому серед них фактично немає жодного вакцинованого пацієнта. Навантаження на медичних працівників значне. Смертність від COVID-19 в Україні б’є всі рекорди.

Єдиний вихід із ситуації – вакцинація. Одна справа перехворіти в легкій формі і лікуватись амбулаторно вдома і зовсім інша – перебувати у палатах інтенсивної терапії на межі життя і смерті. Тому вакцинація, використання маски у місцях скупчення людей, дотримання дистанції, провітрювання приміщень – головні пріоритети сьогодні. При перших ознаках хвороби ізолюйтесь вдома, зателефонуйте до свого сімейного лікаря, зробіть ПЛР-тест і дотримуйтесь затверджених для «червоної» зони правил.

Згідно з рішенням позачергового засідання Сумської обласної комісії з питань ТЕБ і НС від 28 жовтня 2021 р., протокол №14 на всій території області запроваджуються посилені заходи контролю за дотриманням встановлених обмежувальних протиепідемічних заходів. Для учнів 1-11 класів із 29.10 до 7.11.2021 року запроваджено дистанційну форму навчання.

Рішення комісії прийняті у межах її повноважень і є обов’язковими для виконання органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями на території області.

Створення цього матеріалу профінансоване передплатниками друкованої версії «Життя Лебединщини»