Вартість розподілу газу для лебединців може зрости із 2022 року

Оператор газових мереж «Сумигаз» оприлюднив розрахунок планового тарифу на розподіл газу на 2022 рік.

У проєктній документації йдеться про розмір тарифу розподілу 1 м3 на місяць 3,09 грн. без урахування ПДВ. Наразі лебединці оплачують розподіл газу із розрахунку 1,536 грн./м³.

У Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, наголосили, що наміри облгазів підвищити тарифи на розподіл природного газу не означають, що вони можуть бути реалізовані. Так регулятор відреагував на проєкти тарифів, опубліковані на сайтах операторів ГРМ.

Згідно із чинним законодавством, тарифи на послуги розподілу природного газу на наступний рік затверджуються НКРЕКП щорічно, як правило – у грудні.

Нагадаємо, згідно із постановою НКРЕКП №580, починаючи з 1 січня 2021 року замовлена потужність об’єкта споживача (плата за розподіл газу) розраховується, виходячи з фактичного обсягу споживання газу за газовий рік.

Тобто, згідно з показниками лічильника за період 1 жовтня по 30 вересня), але не може бути меншою за: 39 м3 – якщо у споживача є лише газова плита; 126 м3 – якщо у споживача є газова плита і газова колонка для підігріву води; 314 м3 – якщо споживач використовує природний газ комплексно, у тому числі для опалення.

Тож навіть якщо протягом року споживач не спалить жодного кубометру газу, все одно йому виставлять рахунок, який залежатиме від встановленого у будинку чи квартирі газового обладнання.

Створення цього матеріалу профінансоване передплатниками друкованої версії «Життя Лебединщини»