Вакциновані українці матимуть певні привілеї під час посилення карантину

Лебединські діти захищаються від коронавірусу

Кабінет Міністрів України 13 вересня ухвалив зміни до постанови №1236, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19. Постанова набере чинності через 7 днів із моменту публікації (на час підготовки номера повний текст документа на сайті Уряду відсутній).

Запропоновані зміни у Міністерстві охорони здоров’я називають можливість стримувати епідемічну ситуацію із одночасним збереженням економічної активності у країні.

Читайте також: COVID-19: у громаді швидко зростає кількість активних хворих

Зокрема, ухвалені зміни передбачають впровадження COVID-сертифікатів двох видів «жовтого» або «зеленого». Перший міститиме інформацію про перше щеплення, другий – про повний курс вакцинації.

Відтак у разі введення «жовтого» рівня епідемічної небезпеки навчальні заклади працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників із «жовтими» чи «зеленими» COVID-сертифікатами. Також обмеження «жовтого» рівня епіднебезпеки не застосовуватимуться, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть «жовті» чи «зелені» COVID-сертифікати.

Остаточне рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись усіх карантинних обмежень, залишається за власником закладу.

У разі введення «червоного» рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають «зелений» COVID-сертифікат.

Крім того, чинні обмеження «червоного» рівня не застосовуватимуться за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів «зеленого» COVID-сертифікату.

За умови наявності в особи, що перетинає кордон України, «жовтого» чи «зеленого» сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19, вона може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується й осіб, що які прибувають із тимчасово окупованих територій.

Важливо! COVID-сертифікати матимуть кольорові позначки винятково у цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно.