Уряд послабив карантин: що дозволили

Днями Кабінету Міністрів України прийняв рішення про послаблення частини карантинних обмежень. Зокрема, це стосується сфери масових заходів.

Відповідна постанова Уряду №83 від 5 лютого 2021 року вже оприлюднена на офіційному сайті установи. Цим документом внесені зміни до іншої постанови про встановлення карантину – №1236 від 9 грудня 2020 року.

Тепер дозволяється приймання відвідувачів суб’єктам діяльності не лише у сфері культури, а й для проведення публічних наукових, освітніх та професійних тематичних заходів, за умови заповнення у залів до 50 відсотків місць. При цьому розміщення має відбуватися із вільним місцем поруч, спереду та позаду.

Із оновленого тексту постанови №1236:

2. На території України на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи, а саме забороняється:

8) приймання відвідувачів суб’єктами діяльності у сфері культури та з проведення публічних наукових, освітніх та професійних тематичних заходів з наповненістю залів понад 50 відсотків місць (розміщення здійснюється з вільним місцем поруч, спереду та позаду) у кожному окремому залі або у разі, коли організатори таких заходів не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів з розрахунку одна особа на 5 кв. метрів споруди чи приміщення;

Читайте також: Скільки хворих на COVID-19 лебединців вже одужали

Попередня редакція документу дозволяла проводити масові заходи за участю не більше 20 осіб, або ж і дотриманням дистанції між учасниками не менше 1,5 м. Приймати відвідувачів у залах могли лише кінотеатри, заклади культури (!) за умови заповнення залів не більш ніж на 50% місць.

Із попередньої редакції постанови №1236:

2. На території України на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи, а саме забороняється:

6) проведення масових (культурних, у тому числі концертів, спортивних, соціальних, рекламних тощо) заходів за участю більш як 20 осіб (у разі проведення заходів за участю до 20 осіб організатор забезпечує дотримання між учасниками фізичної дистанції не менш як 1,5 метра), крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, проведення кваліфікаційного іспиту на право на зайняття нотаріальною діяльністю, тестування на знання законодавства у сфері державної реєстрації осіб, які мають намір виконувати функції державного реєстратора, проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників;

8) приймання відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури та приймання відвідувачів іншими суб’єктами діяльності у сфері культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50 відсотків місць (розміщення здійснюється з вільним місцем поруч, спереду та позаду) у кожному окремому кінозалі або залі.

Найближчим часом в Уряді мають розглянути питання повернення країни до адаптивного карантину. У разі прийняття відповідного документу, у регіонах із незначним поширенням коронавірусу скасують ряд карантинних обмежень.