УКРАЇНА. Президент відмінив шкільну форму через 23 роки після запровадження

форма у Лебединських школах

20 червня Володимир Зеленський підписав указ, яким відмінено дію документу, що передбачав запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти. Набуде чинності Указ №418/2019 від 20 червня 2019 року із дня, наступного за днем його опублікування.

Мова – про визнання таким, що втратив чинність, Указу №417 від 12 червня 1996 року. Підписаний він тодішнім президентом Леонідом Кучмою.

Документом передбачалося запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти. Кабмін протягом двох тижнів мав затвердити зразки шкільної форми та визначити порядок фінансування її виготовлення та придбання.

Вимоги до шкільної форми Кабінет Міністрів затвердив постановою від 22 серпня 1996 року «Про запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти». 

Примітно, що Указ Леоніда Кучми передбачав особливі умови придбання для дітей із малозабезпечених сімей,  дітей-сиріт, дітей, які залишилися без піклування батьків, та  тих, які перебувають під опікою (піклуванням). Підтвердження, чи вдалося реалізувати за 23 роки це право принаймні одній із родин, наразі немає.