… у верхівці Лебединської влади

Як назвати ситуацію, що складається у Лебединській міській раді між міським головою та місцевими обранцями? Війна – не війна, але й не якесь дрібне непорозуміння. На жаль, неспокій недавніх владних пристрастей у Конотопі, Глухові та Бурині, «докотився» й до нашої громади. Міський голова та абсолютна більшість депутатів міської ради, здається, перебувають у «бойовій готовності» і за першої-ліпшої нагоди розпочнуть наступальні дії.

Можна стверджувати, що саме 29 вересня 2021 року ці дві сторони перейшли у наступ. І це прикро. В той час, коли громаді потрібна злагоджена та продуктивна робота всіх гілок влади, жителі Лебединщини не мають однозначної відповіді на питання: «А хто ж влада?». То що ж відбулося в останню середу вересня? Команда «ЖЛ» була у сесійній залі і знає, як відбувалися події того дня.

Ще напередодні сесії, під час спільного засідання депутатських комісій, стало відомо, що депутати налаштовані категорично і вимагатимуть розгляду питання про дострокове припинення повноважень міського голови. І хоча до початку роботи сесії проєкт відповідного рішення на офіційному сайті ради так і не з’явився, обранці все ж планували зібратися у залі для голосування.
За кілька днів до подій прихильники чинного міського голови у соціальних мережах розповсюдили інформацію про організацію «народного віче» на підтримку Олександра Бакликова.

Лебединці зібралися за годину до початку сесії біля стін міської ради. Представники громади із плакатами у руках закликали депутатів до продуктивної роботи на користь Лебединщини.

О 10:00 усі бажаючі зайняли місця у сесійній залі. Серед них – і депутати Сумської обласної ради та небайдужі жителі громади. Перед початком роботи Олександр Бакликов зачитав розпорядження, яким він на 2 місяці усунув від виконання обов’язків секретаря міської ради Дмитра Коваленка. За словами очільника громади, він змушений вдатися до усунення секретаря через звернення жителів Кам’янського старостинського округу. У ньому кам’янчани просять розібратися щодо зловживання службовим становищем секретарем міської ради Дмитром Коваленком (до речі, розпорядження до цього часу не оприлюднене на офіційному сайті міської ради. Натомість є відео, як Олександр Бакликов зачитує його секретарю ради).

Присутній уже на той час у президії Дмитро Коваленко на прохання Олександра Бакликова відмовився залишати робоче місце. А очільник міста попередив, що не розпочне сесію, поки у президії перебуватиме Дмитро Коваленко. В якийсь момент секретар ради підійшов до трибуни і за пропозицією депутатів намагався розпочати роботу сесії самостійно. Деякою мірою це йому вдалося. Депутати та присутні в залі жителі громади без музичного супроводу заспівали Гімн України.

Олександр Бакликов, вочевидь, на знак протесту продовжував сидіти. Згодом він звернувся до представників поліції з проханням зафіксувати факт правопорушення та розпочати слідчі дії. Словесний двобій між головою, секретарем, депутатами та присутніми тривав майже дві із половиною години. І поки Олександр Бакликов закликав представників поліції припинити намагання депутатів міської ради захопити керування громадою, депутати провели спочатку таємне, а згодом і відкрите голосування про дострокове припинення повноважень міського голови. У результаті 32 депутати проголосували «за» припинення, лише Людмила Нечай голосувати відмовилася.

Власне, зібрання, що планувалося, як сесія міської ради, закінчилося незрозумілим.
Міський голова називає це зібрання і його рішення протизаконними, депутати своєю чергою запевняють, що Олександр Бакликов уже не міський голова, і що його звільнено після прийняття депутатами рішення про результати голосування.

Зрозуміло одне, що примирення між депутатами й очільником міста вже, мабуть, не буде. Можливо, варіантом виходу із патової ситуації став би розпуск міської ради, про що розповів Олександр Бакликов уже після сесії.

І щоб розвіяти сумніви лебединців «А хто ж влада?», наголосимо, що за даними єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наразі керівником Лебединської міської ради є Олександр Бакликов. Як буде далі – побачимо, а може й визначимося із назвою того, що відбувається у верхівці місцевої влади.
Ігор КОЛЄСНІКОВ