У лебединську лікарню – сучасний мамограф

мамограф у Лебединській лікарні

Приємною новиною для лебединців стала новина про оновлення в місцевій лікарні – із державного бюджету виділено 10 мільйонів гривень на придбання сучасного мамографа для Лебединської центральної районної лікарні ім.лікаря К.О.Зільберника. Про це йдеться у розпорядженні Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 року №500-р «Деякі питання розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій»

Сучасний цифровий комп’ютерний мамограф – медичне обладнання, що надасть можливість, у першу чергу, підвищити якість дослідження молочної залози у жінок, дозволить проводити більш точну і детальну діагностику, адже рак молочної залози залишається розповсюдженим захворюванням серед населення регіону. Лебединська центральна районна лікарня надаватиме послуги із обстеження жителям м.Лебедина, Лебединського та сусідніх районів, які не мають такого обладнання.

Довідково: щороку реєструється понад 400 нових випадків онкопатології молочної залози у жінок. Смертність від раку молочної залози у Сумській області складає 30,9-38,5 на 100 тисяч населення, має тенденцію до зростання та перевищує показники по Україні (25,8-26,4 на 100 тисяч населення).