У Лебединському заповіднику запобігли вирубці дерев

18 січня дільничні офіцери поліції Лебедина виявили 48-річного місцевого мешканця, який здійснював незаконну порубку дерев на території загальнозоологічного заказника місцевого значення «Куданівське болото».

Зловмисник встиг спиляти шість осик. Невідомо, скільки ще збитків він міг завдати, аби не втрутились правоохоронці, – повідомляє відділ комунікацій поліції Сумщини.

Зі слів чоловіка, він заготовляв колоди, аби забрати їх наступного дня. Для подальшого документування правопорушення на місце події виїхала слідчо-оперативна група. Деревину, сокиру та бензопилу вилучено.

Читайте також: Лебединська поліція інформує (10-16.01)

За цим фактом у поліції відкрили кримінальне провадження за ч.3 ст.246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу». Досудове розслідування триває.

Довідково. Частина 3 статті 246 Кримінального кодексу України за незаконну порубку дерев або чагарників у заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду караються штрафом від тисячі п’ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 25500 до 34000 гривень) або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Куданівське болото – загальнозоологічний заказник місцевого значення із квітня 2017 року. Розташований у межах Лебединщини на схід від села Куданівка. Площа заказника – 79,68 га.

У заказнику зустрічаються чимало видів рідкісних рослин і тварин, що перебувають під охороною держави. Зокрема занесені до Червоної книги України зозульки м’ясочервоні, журавель сірий, дозорець-імператор, стрічкарка блакитна, махаон. Серед видів, що занесені до Списку регіонально рідкісних, пастушок, чапля сіра і руда, стрічкарка вербова тощо.

Створення цього матеріалу профінансоване передплатниками друкованої версії «Життя Лебединщини»