У Лебедині хлоруватимуть воду

У п’ятницю, 28 серпня, КП «Водоканал» проводитиме хлорування води у центральному водогоні м.Лебедина. Про це повідомляє Лебединська міська рада із посиланням на КП «Водоканал».

Лебединців закликають із розумінням поставитися до цього та підготувати запас питної води.

До речі, після хлорування фахівці радять утримуватись від споживання сирої води до повного зникнення запаху хлору. Тривалість збереження специфічного присмаку й запаху, а відповідно й наявність знезаражуючої речовини у воді залежить від інтенсивності користування водогоном.

Довідково. Як пише Вікіпедія, при хлоруванні застосовують або чистий хлор або хлоровмісні препарати. Окислювальні властивості хлору та консервуючий ефект післядії, а також низка інших сприятливих ефектів (дезодорація, зменшення кольоровості, попередження біообростань, видалення заліза та марганцю, руйнування сірководню) – суть знезаражуючого ефекту при хлоруванні води.

Метод хлорування, продовжує бути найбільш розповсюдженим у всьому світі через його простоту та високу знезаражуючу дію стосовно патогенних мікроорганізмів, незважаючи на проблему забруднення питної води через здатність хлорагентів утворювати у воді хлорорганічні сполуки (ХОС) високого ступеня токсичності та сумарної мутагенної активності хлорованої питної води, що в багато разів перевищує ризик виникнення онкологічних захворювань