Ціна на електроенергію: наче не змінилася, але заплатимо більше

28 грудня Урядом схвалено постанову, які змінює правила розрахунку населення за спожиту електроенергію.

Так, визначено єдину фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів – 1,68 грн./кВт год, незалежно від обсягів споживання. Пільгова ціна за перші 100 кВт год на місяць – 0,90 грн. – із 1 січня 2021 року не застосовуватиметься.

Такий крок в Уряді пояснюють намаганням уникнути стрімкого зростання тарифу для населення у наступному році. 1 січня спливає термін дії спецзобов’язань у сфері постачання енергії щодо побутових споживачів, завдяки якому українці мали чинні ціни.

У разі неприйняття відповідного рішення, ціна на електроенергію для побутових споживачів мала б формуватися з початку наступного року на ринкових умовах. А це, пояснюють урядовці, призвело б до різкого, більш ніж у 2,5 рази, зростання тарифу на електричну енергію для населення (до близько 3,30 грн./кВт год).

Завдяки ж постанові, наголошують у пресслужбі Кабміну, тариф на електроенергію для населення до 31.03.2021 року збережено на рівні 2020 року – 1,68 грн./кВт год (не враховуючи пільгову ціну за перші 100 кВт год/міс).  

Водночас  збережено і залишено без змін коефіцієнти дво- та тризонного обліку електричної енергії. Тому у разі встановлення, до прикладу, двозонного обліку електричної енергії, її ціна у нічний час буде на 50% меншою.

Зміни в покладених спецзобов’язках також дозволять забезпечити фінансову стабілізацію ринку електричної енергії протягом січня – березня 2021 року та сталу роботу енергетичних підприємств, на яких покладені спеціальні обов’язки із забезпечення загальносуспільних інтересів (НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», НЕК «Укренерго»).