Тестування на COVID-19 проводитимуть і сімейні лікарі

Це передбачають зміни до протоколу лікування коронавірусної інфекції. Про нововведення у наданні медичних послуг під час учорашнього брифінгу повідомив начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергій Бутенко.

Посадовець наголосив на необхідності виконання чинних норм наказу МОЗу №504. Документом передбачено, що відбір матеріалів у хворих на COVID-19 або з підозрою на нього для тестування та їх транспортування у лабораторний центр МОЗу є складовою частиною медичних послуг надавача первинної медичної допомоги

Також до стандарту первинної медичної допомоги додали скринінгове обстеження, а саме – тестування методом експрес-діагностики. Це  швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати вже за 15 хвилин.

Найближчим часом тести розподілять між закладами охорони здоров’я області. Закуплені вони за кошти державного бюджету.

Водночас посадовець зауважив, що швидкі тести сімейні лікарі робитимуть і за місцем проживання пацієнтів, які не можуть самотужки дістатися до лікарні:

– Сьогодні кожна амбулаторія має санітарні автомобілі, що придбані за державні кошти. Тому сімейний лікар має всі умови для того, щоб дістатися до таких пацієнтів. З цим питань не має виникати.