Тепер вона нова

Сотні вихованців Лебединської ДЮСШ знають і пам’ятають, як свого часу тренувалися на місцевій спортивній базі, що з’явилася на початку 80-х років минулого століття на території школи №6. Тоді майбутні лебединські лижники тренувалися у місцевому лісопарку, а от приміщення, аби перевдягнутися та підготуватися до лижних гонок, не було.

У 1982 році під керівництвом тодішньої директорки школи Клавдії Радченко, інженера-виконроба міського ПМК Анатолія Ольвача, тренерів-викладачів ДЮСШ Валерія Плєщова та Сергія Сліпченка розпочалося повне відновлення та переобладнання господарської будівлі на добротне приміщення майбутньої спортивної бази. Не так швидко відбувалися будівельні та відновлювальні роботи, але дякуючи ентузіазму й наполегливості персоналу середньої та спортивної шкіл, база відкрила свої двері. Упродовж подальших років належний стан спортивної споруди підтримували директор школи №6 Олексій Колесник та досвідчений вчитель фізкультури Іван Радченко. Майже за чотири десятиліття, дякуючи її існуванню та наполегливій праці тренерів-викладачів підготовлені чотири майстри спорту України Роман Шовкун, Олена Терещенко, Богдана Мельник та Юрій Сторож.
Але минав час і приміщення спортивної бази, яке взимку приймало лижників, а в інші пори року – лебединських легкоатлетів, поступово занепадало. Все гостріше поставало питання нового капітального ремонту, а одного бажання відновити базу не достатньо. Тож потрібні були кошти на будівельні матеріали.
Головним ініціатором капітального ремонту старої бази став колишній вихованець міської ДЮСШ, багаторазовий переможець та призер різноманітних змагань Олександр Шевченко. До нього доєдналися ще декілька колишніх вихованців, сотні небайдужих лебединців та Лебединська міська рада. У різний період капітального ремонту допомагали близько 80 небайдужих лебединців, а для реконструкції було залучено 248 тисяч гривень. Відновлювальні роботи тривали із жовтня 2018 року. Тож спортивна база отримала нове життя на багато років вперед. Крім цього, меценати та спонсори допомогли придбати різноманітний спортивний інвентар та тренажери. Віднині майбутні лебединські спортсмени мають змогу готуватися на цій базі перед відповідальними змаганнями та віддано захищати спортивну честь Лебединської громади.
Юні вихованці та тренери ДЮСШ щиро дякують всім лебединцям, які знайшли час, можливості, аби підтримати добру та благодійну справу заради спортивного майбутнього Лебединщини.

Ігор Колєсніков

Створення цього матеріалу профінансоване передплатниками друкованої версії «Життя Лебединщини»