Сумщина днями може перейти у “червону” зону

Рівень захворюваності на COVID-19 у Сумській області станом на 31 січня склав 1707 осіб на 100 тисяч населення. Це удвічі більше середнього показника по країні, що складає 859 осіб, – інформує Міністерство охорони здоров’я.

Гірші результати лише в Івано-Франківській області – там за статистикою на 100 тисяч населення COVID-19 виявляють у 2029 жителів.

На Сумщині наразі епідеміологічна ситуація щодо COVID-19 відповідає критеріям «червоного» рівня адаптивного карантину. В області понад трьох діб поспіль є вищими норми коефіцієнт виявлення випадків інфікування та рівень госпіталізації.

«Цього тижня очікується вхід до «червоного» рівня епіднебезпеки 9 регіонів: Вінницької, Донецької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Львівської, Одеської, Сумської та Хмельницької області», – зазначив у офіційному телеграм-каналі Коронавірус_інфо   Юрій Ганиченко, керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки (KSE).  За минулий тиждень кількість нових випадків COVID-19 зросла на 75%, госпіталізацій – на 34%. Летальність в Україні зменшилась у 4 рази: 0,5% проти 2%, які були на початку «Дельта»-хвилі.

Нагадаємо, при запровадженні «червоного» рівня епідемічної небезпеки зберігаються всі попередні обмеження, а також забороняється:

– робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос,

– робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо,

– робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл,

– робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів,

– проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів,

– робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

В «червоній» зоні дозволяється робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів.

У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають «зелений» COVID-сертифікат.

Обмеження «червоного» рівня не застосовуються за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів «зеленого» COVID-сертифікату.