Стежте за своєю пенсією

Лебединські пенсіонери на електронному порталі

Пенсійним фондом України запроваджено ряд нових сервісів, що допоможуть клієнтам дистанційно користуватися послугами установи. Про це та багато іншого представникам медіа Кіровоградської, Полтавської та Сумської областей розповідали спікери Фонду на прес-конференції, яка нещодавно відбулася у м. Полтаві.

Відтепер клієнтам Пенсійного фонду України, тобто пенсіонерам, страхувальникам та застрахованим особам, не потрібно йти до відділення, щоб отримати ту чи іншу довідку або ж консультацію. Все це можна зробити онлайн, користуючись комп’ютером чи іншим гаджетом, що підтримує вихід до мережі Інтернет. Звісно, багато нинішніх пенсіонерів не зовсім «комп’ютеризовані», але, як показує практика, чимало із них усе ж намагаються розібратися в сучасних технологіях. Тож і виходить, що поруч із користуванням Facebook-ом, сайтами для моніторингу погоди чи новин, кожен бажаючий зможе скористатися електрон­ними послугами Пенсійного фонду.

Нині спеціалісти працюють над створенням максимально прозорої пенсійної системи. Заступник голови правління ПФУ Владислав Машкін пояснює:

– Ми намагаємося змінити підхід до надання всіх можливих послуг: відкласти обов’язковість візиту пенсіонера до установи, скоротити кількість документів, що потребують обробки, організувати найбільш зрозумілі механізми обчислення розмірів пенсії. Система електронних сервісів створена і функціонує для того, аби людина обслуговувалась у Пенсійному фонді, не виходячи з дому.

Потужна інформаційна система, що дозволяє працювати з базами Фонду в будь-якому куточку України, працює не лише для пенсіонерів. Клієнтами установи є всі громадяни України, які розпочали або розпочинають свою трудову діяльність. Інформація про працюючого громадянина – заробіток, стаж, сплачені внески – міститься у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Саме завдяки цим даним у майбутньому особі нараховується пенсія.

Зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду (portal.pfu.gov.ua), користувачі зможуть налаштовувати послуги безкоштовного SMS-інформування щодо призначення та перерахунку пенсії, сплати страхових внесків роботодавцем і розміру свого страхового стажу, а також отримувати  довідки про розмір сплачених внесків (форма ОК-5), витяг із Реєстру застрахованих осіб, довідку про розмір пенсії тощо. Достовірність цих документів підтверджується QR-кодом. Через кабінет страхувальника клієнти отримуватимуть інформацію про свій «зароблений» страховий стаж (загальний та за рік), щомісячні відрахування (єдиного соціального внеску) роботодавцем.

Детально про наповнення та функціонування сайту на прес-конференції розповідав начальник управління інформаційних систем та електронних ресурсів Головного управління ПФУ України в Полтавській області Сергій Гаврилко:

– Реєстрація на веб-порталі електронних послуг здійснюється з використанням електронного цифрового підпису або за логіном і паролем. Електронний цифровий підпис можна отримати в акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК), перелік яких є на порталі. Логін і пароль видаються в будь-якому відділенні Пенсійного фонду при наявності паспорта та ідентифікаційного коду. Реєструючись, особа отримує персональний кабінет на порталі, де й може моніторити свою фінансову ситуацію.

Для тих, кому користування подібними сервісами є чимось новим, на порталі у розділі «Інструкції» є спеціальне відео, де процес реєстрації пояснений покроково.

За словами начальника Головного управління Фонду Сумської області Тетяни Зленко, на Сумщині пенсійники зацікавлені в доступності сучасних сервісів Пенсійного фонду для максимального кола клієнтів. Саме тому пенсіонерів, працездатне населення та роботодавців регулярно ознайомлюють із новими послугами та допомагають їх освоїти.

– Сумська область є лідером впровадження електронних сервісів Фонду для клієнтів, – стверджує Тетяна Володимирівна. – Так, на Веб-порталі Пенсійного фонду зареєстровано понад 40% населення регіону, де 198,8 тис. громадян – пенсіонери, 51,1 тис. – особи з інвалідністю, 175,2 тис. –  працездатні особи. Пенсійні посвідчення нового зразка, що поєднують в собі документ, платіжну карту та електронний цифровий підпис, на Сумщині оформлено для 25 тис. пенсіонерів – це половина із можливих. Понад 42 тисячі осіб в області підключили SMS-інформування від Пенсійного фонду, що дозволяє найоперативніше отримувати всю необхідну інформацію.

Але онлайн-сервіси – ще не все. Також у Сумській області представниками ПФУ запроваджено новий вид обслуговування. Як пояснила Тетяна Зленко, більше 40% пенсіонерів мешкають у сільській місцевості, тож саме для них було створено пілотний сервіс – Пенсійний допомогомобіль. Це такий собі пересувний офіс Пенсійного фонду, що виїжджає на найвіддаленіші дільниці. Він оснащений сучасною технікою, що дозволяє надавати більшість послуг, які пропонуються установою. За місяць роботи допомогомобіля спеціалісти відвідали 15 населених пунктів, у яких надали 267 пенсійних послуг, а також допомогу у відновленні колись порушених трудових прав для збільшення пенсійних виплат.

Зміни відбуваються суттєві, і вони, безперечно, – на краще. Працівники Пенсійного фонду України враховують всі нюанси та спрямовують будь-які нововведення лише на покращення послуг, їх доступність та легкість користування. І не варто хвилюватися, що можете щось проґавити чи так і не навчитися користуватися онлайн-сервісом: варто бодай спробувати це зробити, аби мати можливість постійно стежити за своєю пенсією.

Катерина ШЕСТАК.