Співала Боровенька…

Повернулися радість і сміх на вулиці після вимушеної перерви, ожили міста і села, заспівали, зарясніли святами і зібраннями. Повернулися і традиції відзначення Днів села. На Лебединщині уже відшуміли урочистостями Василівка, Гарбузівка, Павленкове, Чернецьке.

А минулої суботи співала Боровенька, згадавши свою історію, свої давні традиції, коли збиралися всі закутки села, всі вулиці, з’їжджалися земляки на святкування, накривалися столи і летіла пісня у височінь над сосновим бором. Так було в Боровеньці. Традиційно майданчик перед сільським будинком культури перетворився на велику сцену, на якій учасниками дійства були і артисти, і глядачі. Торгували і корчма, і шинок, запрошували до свого краму ятки зі смаколиками, домашніми пирогами та різним наїдками. Дітвора бавилася на атракціонах, ласуючи морозивом. Варилася польова каша для пригощання усіх бажаючих. У будинку культури вабила до себе виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва Валентини Капліної, Любові Полозун, Світлани Мяус, Оксани Язан, Людмили Чхайло, Ірини Усачової, Світлани Мірошніченко та запрошувала у свої обійми облаштована за давніми традиціями українська світлиця. А поряд відбувалося дійство, як уже повелося в Боровеньці, підготовлене силами місцевих самодіяльних митців при підтримці міського відділу культури.

Відкрили концертну програму ансамбль «Гарні молодички» (керівник Ольга Шило), дитячий колектив «Перлина» (керівник Надія Смітія) та солістка Ірина Усачова з піснею «Слава Україні». Таке загальне поєднання в одному номері самодіяльних артистів викликало жваві оплески глядачів та вигуки заохочень. А далі були пісні у виконанні солістів-«гарних молодичок», Валерія Капліна, Дмитра Кочу та чоловічого квартету, Олени Карпової, були таночки від «перлинок» та україночки Ганни Ніколаєнко, авторські вірші самодіяльної поетеси Ніни Смітії.

Багато слів про людей працьовитих і добрих, про свято і його традиції пролунало цього дня від почесних гостей. Тепло звернувся до сільчан міський голова Олександр Бакликов, щиро привітавши всіх зі святом, розповівши про життя громади в цілому. Він також відзначив з нагоди свята грамотами міського голови вокальний колектив «Гарні молодички» та колектив Боровеньківської АЗПСМ, кабінет невідкладної медичної допомоги. До слів вітань приєднався і депутат Сумської обласної ради Віталій Калініченко та вручив подарунок «гарним молодичкам». Добрі побажання висловив усім депутат Лебединської міської ради Ігор Ячменьов та, як т.в.о. військового комісара Лебединського МТЦК та СП, вручив відзнаку старшому солдату запасу Роману Пономаренку. Вітала боровеньців і заступник керуючого відділенням «Агро-Край» Наталія Березова та подарувала розваги для малечі на батуті.

Щиро поздоровив до земляків староста села Валерій Філоненко, побажавши всім добра і щастя, благополучного життя в нашій громаді. Слід відзначити, що участь у святковому дійстві взяла вся родина Філоненків із власним міні-концертом. Валерій Григорович прочитав вірш Тараса Шевченка та свій власний, виконав пісню. Берегиня родини Олександра Петрівна порадувала всіх своїм прекрасним сопрано, дружина Тамара Федорівна – грою на акордеоні, а двоюрідна сестра із Полтавщини Надія Карпова – чарівним вокалом.

Оплески і вітання, радість зустрічей і дружні розмови лилися рікою. До півночі гуляли сільчани, бо після спекотного дня усім хотілося відпочити у прохолоді, поспілкуватися, посміятися, порадіти життю, святковому та урочистому Дню села в Боровеньці.

На урочистостях побували Євген ШУЛЬГА та Олена БОНДАРЄВА