Соціальні виплати: деякі продовжать автоматично

Як ми повідомляли раніше, наприкінці року Урядом ухвалене рішення про припинення автоматичного подовження соціальних виплат деяким категоріям пільговиків. Йшлося, зокрема, про внутрішньо переміщених осіб, малозабезпечені родини, одиноких матерів.  До запроваджених згаданих змін, відбувалося автоматичне продовження (без подання заяв) виплат та пільг для отримувачів державних допомог незалежно від місця їх проживання.

Тож отримувачі соціальних виплат повинні були б переоформити документи для поновлення виплати державної соціальної допомоги. Втім за кілька днів, той же Уряд переглянув своє попереднє рішення і ухвалив автоматичне продовження низки соціальних виплат з 1 січня 2023 року.

У повідомленні пресслужби Мінсоцполітики йдеться, що такі зміни прийняті через складну ситуацію в Україні та перебування багатьох громадян за кордоном. Тож Кабмін, за ініціативи Мінсоцполітики, прийняв рішення автоматично їх продовжити до завершення воєнного стану та ще одного місяця після цього.

Кому нарахують автоматично

Отож, деякі громадяни мають право не звертатися знову до органів соцзахисту упродовж воєнного стану та одного місяця після його завершення.

Автоматично продовжать такі соціальні виплати та допомоги:

● на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

● на дітей, хворих на тяжкі захворювання;

● дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;

● особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

● особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І та ІІ внаслідок психічного розладу;

● особам, які не мають права на пенсію;

● особам з інвалідністю.

 Внутрішньо переміщені особи також автоматично отримуватимуть допомогу на проживання з 1 січня 2023 року, без необхідності додаткових звернень до органів соцзахисту.

Крім цього, до 31 грудня 2023 року автоматично продовжуються виплати непрацюючим працездатним особам, які доглядають за людьми з інвалідністю I групи, або за тими, хто досяг 80-річного віку.

Кому доведеться писати заяву повторно

Як зазначив представник Мінсоцполітики, звернутися за соціальною допомогою із пакетом документів повинні громадяни, які отримують допомогу, виплати якої базуються на майновому стані.

До таких категорій віднесені:

● малозабезпечені родини;

● одинокі матері чи батьки.

«Для отримання цих видів допомоги потрібно звертатися повторно до органів соціального захисту населення, подавати декларацію, і з урахуванням поданої інформації обчислюватиметься й ухвалюватиметься рішення про продовження відповідних виплат», – зауважив заступник голови Міністерства соцполітики Віталій Музиченко під час ефіру загальнонаціонального телемарафону. Винятком із цього правила є мешканці тимчасово окупованих територій, де тривають бойові дії, згідно з переліком Мінреінтеграції. Їм виплати здійснять автоматично.