Соціальні допомоги лебединцям перепризначать автоматично

ПРЯМА МОВА. Начальник управління праці та соціального захисту населення виконкому Лебединської міської ради Валентина ГУБСЬКА про автоматичне перепризначення державних соціальних допомог на період карантину:

– Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» врегульовано питання продовження виплати на період карантину всіх допомог людям, у яких на цей час припадає перекомісія МСЕК та ЛКК про встановлення інвалідності і перепризначення (продовження) допомог на новий період, без заяв та без будь-яких документів. Тобто, на період карантину державні соціальні допомоги будуть перепризначені автоматично. У кого виникають питання, будь ласка, ми працюємо в онлайн-режимі (наша електронна адреса – info26@dszn.sm.gov.ua), спілкуємося телефонами 2-14-92 (загальні питання), 3-87-91 (з питань призначення субсидій). У нас діє листування: встановлена спеціальна скринька для запитань, звернень та прохань громадян. Потрібна якась довідка? Також запитуйте телефоном чи пишіть листа. Якщо отримувачі пільг бажають їх монетизувати, напишіть заяву, передайте її «електронкою» чи вкиньте до скриньки. Ви обов’язково отримаєте відповідь. Якщо громадяни мають повний пакет документів для оформлення допомог, – телефоном повідомили, до скриньки принесли. Ми готові до співпраці, ми готові надавати послуги. Але на період карантину просто обмежуємо спілкування з відвідувачами.

Після закінчення терміну дії карантину управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому здійснить перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі поданої особою заяви та необхідних документів.

Від редакції. Кабмін повідомляє, що переоформлення пенсій та вирішення інших питань щодо пенсійних нарахувань і виплат також проводитимуться автоматично.