Сьогодні про важливе: 2 вересня

«Україна закупила необхідні препарати на випадок аварії на Запорізькій атомній станції», – цитує пресслужба Міністерства охорони здоров’я України керівника Віктора Ляшка. Тож очільник відомства закликав українців не скуповувати йодовмісні препарати, оскільки у разі потреби держава всіх забезпечить усім необхідним. За словами посадовця, всі заклади охорони здоров’я у потенційній зоні впливу забезпечені необхідними препаратами.

Міністерство цифрової трансформації 29 серпня запустило низку нових сервісів у застосунку «Дія». Зокрема, у додатку стали доступними пенсійні посвідчення, види на тимчасове та постійне проживання.  Також Мінцифри спільно із Державною міграційною службою реалізувало можливість сформувати витяг з реєстру територіальної громади про місце реєстрації (так звану довідку про «прописку») онлайн. Отримати документ, можна на порталі «Дія» (https://diia.gov.ua/services) у розділі «Витяг з реєстру територіальної громади». Кожний електронний витяг має QR-код, що дає можливість за допомогою камери смартфона будь-якої миті перевірити справжність документа.

Навчання у закладах загальної середньої освіти Лебединської громади поки що буде дистанційним. Про цей йдеться в оприлюдненому на сайті міської ради протоколі засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС від 25 серпня. У документі зазначено, що управління освіти виконавчого комітету Лебединської міської ради має організувати освітній процес у закладах загальної середньої освіти із використанням технологій дистанційного навчання з 1 вересня у дистанційній формі. Керівники закладів освіти своєю чергою повинні створити умови для організації дистанційного навчання.

Заступник Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко в ефірі телемарафону повідомив, що отримати субсидію на житлово-комунальні послуги можуть навіть боржники. За словами посадовця, за наявності боргів за житлово-комунальні послуги субсидію не призначають. Водночас отримати державну допомогу на оплату комуналки або її автоматичне перепризначення можна, якщо повністю сплатити борг або укласти договір про його реструктуризацію. «Якщо людина не оплачує комунальні послуги, тобто має борги, і при цьому отримувала раніше субсидію, у цьому випадку споживач повинен погасити такі борги, або принаймні укласти договір реструктуризації з урахуванням розміру отримуваних доходів», – пояснив замміністра. Також Віталій Музиченко наголосив, що 98-99% одержувачів субсидій – це сумлінні платники за житлово-комунальні послуги, та платіжна дисципліна серед цих споживачів набагато вища, ніж у середньому за всіма споживачами.

Міністр оборони Олексій Резніков у інтерв’ю виданню «Українська правда» висловив переконання, що усі державні службовці, включаючи виборні посади, перед початком роботи в цій галузі мають проходити обов’язкову військову підготовку. Зокрема, за словами очільника Міноборони наявність військової підготовки повинна стати однією з обов’язкових вимог для роботи на державній службі, а також для балотування на виборні посади в органах місцевого самоврядування, в парламент, суди тощо. Посадовець наводить термін для такого процесу – «розумна мілітаризація». І просить не плутати її з мілітаризацією російською, адже «мілітаризація в Ізраїлі, Швеції, Швейцарії з одного боку і Росії та Північної Кореї з іншого мають принципові відмінності».

За інформацією порталу «Опендатабот», з моменту повномасштабного вторгнення рф в Україні відкрилося майже 150 тисяч бізнесів. З них 132 тисячі – це ФОПи та понад 14 тисяч – юридичні особи. Щомісяця кількість реєстрацій нових бізнесів зростає. Найбільший показник зафіксовано у перший тиждень серпня – 5 306 нових ФОПів. Це навіть трохи більше, аніж було в останній тиждень до вторгнення – 5 231 новий ФОП. Із 24 лютого помітно змінились й напрямки діяльності малого та середнього бізнесів. Наразі більше реєструються ФОПи, пов’язані з роздрібною та гуртовою торгівлею. Загалом підприємці за цим КВЕДом склали 30% від усіх нових ФОПів, відкритих за пів року. Натомість КВЕДи, пов’язані з ІТ-сферою, що лідирували ще у лютому, посунулися з верхніх позицій. Щодо юридичних осіб, у топі за кількістю реєстрацій опинилися компанії, що надають соціальну допомогу, займаються гуртовою торгівлею та діяльністю громадських організацій.

Українську художницю Марію Примаченко посмертно нагородили відзнакою «Національна легенда України». Лауреатів премії відзначив президент Володимир Зеленський 21 серпня. Видатна художниця створила понад 800 неймовірних картин. Її ім’я внесене до Всесвітньої енциклопедії мистецтва. Свого часу виставку робіт мисткині лебединці мали змогу побачити у Лебединському художньому музеї. До речі, у травні картину Марії Примаченко «Квіти виросли коло четвертого блока» продали на благодійному аукціоні за майже 15 мільйонів гривень. Кошти з продажу полотна були передані на потреби Збройних Сил України – на них волонтери придбали 125 автівок.