Скільки нардепів нам потрібно?

Що лебединці думають про депутатів

Кожен день готує українцям нові сюрпризи і підкидає теми для обговорень. Одна із останніх – можливе скорочення кількості депутатів Верховної Ради України. Звісно, всі ми розуміємо, що такі ймовірні реформи торкнуться не вже наявної влади, а їхніх наступників – якщо, звісно, будуть проголосовані нардепами і підписані Президентом України. Але питання викликало резонанс у суспільстві, кожен намагався виставити себе максимально авторитетним джерелом, пояснюючи, «по чім в Одесі руберойд» і скільки ж депутатів у ВРУ нам треба.
Запиталася у лебединців про це і «ЖЛ». При чому не лише у традиційній «Говорить громада», а й у голосуванні на сайті. І результати голосування, звісно, не демонструємо як істину в останній інстанції, та все ж певну картину проглядаємо доволі ясно. 62% тих, хто взяв участь у голосуванні (50 осіб), переконані, що вистачить по два депутати від кожної області, 4% (а це лише двоє) – у тому, що склад Верховної Ради варто залишити незмінним. А як же відповіли учасники п’ятничного обговорення?

Сергій: – Найголовніша робота нардепів – не красти, а більше зиску з них немає. Продивіться статистику за 29 років, толку – нуль. Про Верховну зРаду сказав колись золоті слова Кузьма Скрябін. На жаль, його немає з нами, а хто не бачив, гляньте його інтерв’ю, я з ним згоден на 101%. Вічна слава Кузьмі і ганьбище цій профановській сворі…

Іван: – Вважаю, що кількість депутатів потрібно скоротити, але коло повноважень і відповідальність – розширити. Для прикладу, слід запроваджувати досвід успішних країн зі сталим економічним розвитком. Та чи готові ми до цього? Це, звісно, велике питання. Враховуючи опрацьовану інформацію, шлях, який здійснюється депутатами, посадовцями в країнах Європи, відрізняється від українського. І потрібні зміни. Зауважу, кваліфіковані, розумні, освічені зміни. Переконаний, що кількість депутатів відповідно кількості округів за реформою децентралізації певною мірою було б вдалим вирішенням питання.

Читайте також: Що робити із безпритульними собаками?

Яна: – Більшість успішних країн піднялися за рахунок продажу нафти, вкладаючи доход у розвиток своєї ж країни, налагодження виробництва (хтось бере якістю, хтось – кількістю). Що ж робиться у нас? Виробництво «ледве дише», заводів немає… Поля засівають і обробляють будь-чим, на таких землях урожаю того, що можна було б їсти, вже, напевно, і не діждешся… Ферм немає… Якщо є, то худоба росте на хімікатах… Села майже вимерли, настає сумний час для таких містечок, як наше. Чому за всі роки керівництво не змогло знайти варіант як підняти нашу країну, а от, як зробити скорочення по всіх інстанціях, так це для них вихід?! Як на мене, то по одному депутату від кожної області, максимум по два, плюс відповідальність за результати своєї роботи. Спробуйте на заводі допустити помилку, так із вас знімуть премію чи застосують якесь покарання. А хоч один депутат ВР був хоч якось покараний за те, що він не виконує свою роботу?!

Віталій: – Вони, депутати, не винуваті, їх же люди вибрали, а вони роблять як уміють. Кількісний склад ВР має залишитись незмінним (ураховуючи Крим); все інше схоже на реформи в борделі, що завершуються переставлянням ліжок. Потрібен якісний склад Верховної Ради.

Олександр Бакликов, міський голова: – Має значення не кількість депутатів ВР, а якість та повноваження. У нас все поставлено з ніг на голову: депутати не виконують свою основну роботу. Їхнє завдання – приймати виважені, якісні закони, за якими житиме ВСЯ країна, а не купка пройдисвітів. Якщо виходити з цієї основної роботи депутатів, то і 450 мало. Тему зменшення кількості депутатів «розганяють» популісти-демагоги та олігархи, які фінансують своїх депутатів, через яких лобіюють свої бізнес-інтереси. Слуг це теж стосується. Чим менше депутатів – тим легше і дешевше їх контролювати.
Будь-яку роботу повинні виконувати фахівці. Розробляти, приймати чи змінювати закони теж повинні не просто фахівці, а й моральні авторитети, що мають певний життєвий та професійний досвід, у чиїх фаховості, неупередженості і діях загалом не буде жодних сумнівів. Такої некомпетентної та шкідливої ВР у нас не було ще ніколи. Наголосували за непотріб, а тепер дивуємось мільйонним преміям та дебілам на самокатах чи сидячим на столах. Давос взагалі було соромно дивитись.
Хотіли «дешевої» комуналки, а отримали додаток у вигляді окремої платіжки за транспортування. Скоро, купуючи хліб, будемо окремо платити за борошно, випікання та транспортування до крамниці. Але самі винні – потрібно думати головою, а не «хоч паржом». Результат був заздалегідь прогнозований, особливо лебединцям, які бачили за порухом чиїх пальців цуцики танцювали. Тобто цілком зрозуміло було, що із несамостійних і залежних людей толку не буде. Слуги завжди залишаться слугами винятково своїх господарів, бо вони годувалися з їхніх рук.

Читайте також: Відключення супутникового ТБ – це…

В’ячеслав: – Вважаю, що кількість депутатів повинна дорівнювати кількості округів згідно з реформою децентралізації. І депутатів менше, і зарплати їм нижчі.

Микола Задорожній, народний депутат України: – Я підтримую скасування мажоритарної системи виборів і зменшення кількості депутатів до 300, яких обиратимуть лише за партійними списками. На сьогодні мажоритарка не виправдовує свого функціоналу, оскільки відомі випадки, коли депутати вирішували власні питання та інтереси, і не переймалися проблемами виборців. Окремо зауважу, що зменшення кількості народних депутатів виправдане, на жаль, через суттєве зменшення кількості населення.

Анатолій: – Останні десять років дотримуюсь думки, що інтереси окремо взятої області повинні представляти три депутати, а загальна їхня кількість не має перевищувати 100 осіб. Більшість свого часу вони мають проводити на своїх округах, при цьому вивчаючи ситуацію на місцях та збираючи інформацію та прохання, які турбують виборців. А вже потім робити все, щоб покращити життя громадян.

Сергій Степанович: – А я хотів би спитати, скільки потрібно депутатів міської ради, щоб навести порядок у Лебедині, зокрема на вулиці Петра Сагайдачного (колишня Колгоспна – ред.)? Дорога розбита вщент, безконтрольно їздять лісовози, добиваючи те, що від неї лишилося, сміття не вивозиться, безпритульних собак – зграя на зграї… Таке враження, що лебединці переймаються лише тими проблемами, що стосуються центру міста. Поза цим, що, життя нема? Хоч би один раз наша депутатка Світлана Миколаївна провела зібрання, послухала жителів вулиці і дізналася про наші проблеми… Та де там!
Як бачимо, лебединці здебільшого налаштовані на те, щоб у Верховній Раді України відбулися кількісні зміни щодо зменшення числа нардепів. Вочевидь, ще жевріє сподівання на те, що правило «кількість – не означає якість» усе ж спрацює, і «скорочена» Рада працюватиме ефективніше.
Громаду слухали Олена ВЄЧКАНОВА та Ігор КОЛЄСНІКОВ