Швидкісний інтернет буде і у селах Лебединської громади

Кабінет Міністрів України затвердив розпорядження «Про розподіл у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості».

Згідно з цим документом села Лебединської громади отримають субвенцію для забезпечення доступу до фіксованого інтернету у сумі 525 тис.грн. Йдеться, зокрема про Гарбузівку, Калюжне, Катеринівку та Пристайлове.

За інформацією Міністерства цифрової трансформації України, планується забезпечити доступом до широкосмугового інтернету соціальні заклади, що розташовані у сільській місцевості, де взагалі відсутнє покриття оптичними мережами.

– Для отримання субвенції головам громад необхідно було зібрати інформацію про покриття волоконно-оптичними мережами у селах, що входять до складу громади; налагодити комунікацію з операторами, які працюють у регіоні, для отримання попередньої вартості ціни послуги; подати заявку для отримання фінансування. Свого часу я звертався до всіх голів громад 162 виборчого округу із пропозицією подавати заявки на бюджетне фінансування для реалізації цього проєкту на своїх територіях, – зазначає народний депутат Микола Задорожній.