Що відбувається у лебединській владі?

Таке питання виникає в тих, хто уважно слідкує за суспільно-політичним життям нашої громади. Сьогоднішнє протистояння міського голови і депутатського корпусу можна було передбачити ще в листопаді 2020 року після оголошення результатів виборів до Лебединської міської ради.

Тоді, як відомо, до міськради потрапили одразу 10 депутатів політичної партії «Слуга народу», які, власне, одразу продемонстрували свою опозиційність до міського голови. Хоча за 9 місяців роботи ради особливо помітних «сутичок» не відбувалося і перепон у проведенні сесій не було.

Читайте також: Лебединські депутати зібрали підписи на сесію «недовіри» Олександру Бакликову

Та 10 вересня опозиція нагадала про себе досить гучно. Ще напередодні цієї сесії Олександр Бакликов на своїй сторінці у соціальній мережі висловив передчуття, що депутати можуть висловити йому недовіру.

Отже, із 5-хвилинним запізненням 20 позачергова сесія міської ради стала до роботи. І майже одразу, після того, як міський голова запитав у присутніх депутатів про зауваження та доповнення до порядку денного, звичний хід засідання порушився. Депутат Іван Минюк запропонував розглянути питання про дострокове припинення повноважень міського голови.

Олександр Бакликов у відповідь намагався переконати депутатів, що питання не розглядалося на депутатських комісіях і тому не може бути внесеним до порядку денного сесії. Та депутатам вдалося відстояти свою позицію і вже голосування вирішило, чи вносити це питання на розгляд сесії. 22 депутати проголосували «за» і питання недовіри включили до порядку денного.

Та й після цього депутати не поспішали приступити до роботи. Натомість занепокоїлися відсутністю у президії секретаря міськ-ради. Власне Дмитро Коваленко був присутній на сесії, та оскільки ще перебував у щорічній відпустці, спостерігав за подіями із зали.

Юрій Вердибоженко запропонував призначити голосуванням секретаря засідання і продовжити роботу. Олександр Бакликов, спираючись на відсутність такої норми у чинному законодавстві та регламенті роботи ради,  не погодився і навіть не поставив на голосування цю пропозицію.

Після кількахвилинних консультацій із керуючим справами виконавчого комітету міськради Сергієм Подольком міський голова перейшов до розгляду питань порядку денного. У відповідь переважна більшість депутатів на знак протесту під вигуки сторонніх глядачів «Ганьба» публічно залишила залу. На сесії залишилися Віталій Безкровний, Марина Громека, Костянтин Забуга, Микола Індик, Антон Кірдіщев, Андрій Мартишко, Людмила Нечай, Олександр і Юрій Савеки та Олександр Бакликов.

Головуючий, звісно, оголосив засідання сесії закритим.

Тож депутати так і не зуміли озвучити своїх претензій до роботи міського голови. Вже після сесії на наше уточнююче запитання серед причин такого рішення, представники опозиції назвали неналежне виконання головою службових обов’язків, незадовільну підготовку об’єктів громади до осінньо-зимового періоду та «ручне» регулювання земельних відносин.

Натомість Олександр Бакликов у оприлюдненому на офіційному сайті ради після сесійному відео прокоментував цю ситуацію так: «Питання про висловлення недовіри стосується всіх без винятку жителів громади, яке, як мінімум, повинно бути розглянуте напередодні сесії на депутатській комісії. Я не бачив проєкту рішення, не знаю про мотивацію та причини недовіри».

На думку Олександра Бакликова, однією із причини такого кроку депутатів можуть бути результати роботи його команди із наведення порядку та законності у Лебединській громаді. Ще одним фактором, який нібито змушує опозиційний до голови політикум ініціювати недовіру, з його слів, є плани провести повну інвентаризацію землі всієї Лебединської громади до кінця року.

Шкода, але за цими політичними перипетіями так і залишилися поки не вирішеними інші питання, внесені до порядку денного, зокрема, внесення змін до бюджету громади та програми її соціально-економічного розвитку.

Залишилося без розгляду і питання присвоєння звання «Почесний громадянин міста Лебедина» Марії Харитонівні Савченко, дію якого Олександр Бакликов припинив одразу після прийняття на минулій сесії.

Сподіваємося, залишення зали засідань не стане для депутатського корпусу традиційним способом розв’язання проблем і демонстрації політичної сили.

Тим паче, що законодавство передбачає можливість дострокового припинення повноважень і міського голови, і ради. У обох випадках підґрунтям для цього може бути, окрім чітко визначених підстав, досить розмите «порушення Конституції України, законів України, прав і свобод громадян тощо».

Та чи потрібно це у період становлення нової громади, яке й так уже затяглося у часі?

Ігор КОЛЄСНІКОВ