Що чекає лебединців із 1 жовтня: пільги грошима, монетки – вже не гроші, увімкнені фари

До початку жовтня лишилися лічені дні. І хоча цей час, зазвичай, пов’язують із такою собі осінньою депресією, не слід втрачати пильності, оскільки цьогорічний жовтень обіцяє нам чимало нововведень. Насамперед, вони стосуються монетизації пільг, вилучення із обігу монет тощо. Про дещо із цього списку «ЖЛ» уже повідомляла своїм читачам. А що ж буде в новинку? Тож пригадаймо прочитане і дізнаймося нове!

Із 1 жовтня пільги на оплату житлово-комунальних послуг монетизують.

Пільги надаватимуться у грошовій безготівковій формі через АТ«Ощадбанк» (аналогічно грошовій безготівковій формі надання житлових субсидій). Банк перерахує кошти надавачам послуг і поінформує про це пільговика смс-повідомленням. Після закінчення опалювального сезону залишки коштів на рахунку виплачуються пільговику. 

Також пільговики за заявою мають право на отримання пільг у готівковій формі. Кошти Мінсоцполітики перерахує на поточний рахунок пільговика, відкритий в АТ«Ощадбанк». У такому випадку пільговики зобов’язані самостійно сплачувати вартість спожитих комунальних послуг у повній мірі.

Нагадаємо, що жителям міста, які користуються пільгами, необхідно терміново звернутися до управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому (м.Лебедин, вул.Л.Батютенка,55, каб.4) з оновленою довідкою про склад сім’ї та копіями документів, що посвідчують особу всіх членів сім’ї, на яких поширюються пільги (паспорта, ідентифікаційного номера, свідоцтва про народження дітей). Також нагадуємо про необхідність введення до Єдиної електронної бази зареєстрованих осіб.

Українські монети номіналом 1, 2 і 5 копійок перестануть бути платіжним засобом.

Національний банк поступово вилучатиме ці монети із готівкового обігу. У той же час можна буде без обмежень і безкоштовно обміняти ці монети на монети і банкноти інших номіналів протягом наступних трьох років:

– до 30 вересня 2020 року включно – у всіх відділеннях українських банків;

– до 30 вересня 2022 року включно – в Національному банку та уповноважених банках («Ощадбанк», «ПриватБанк», «Райффайзен Банк Аваль».

Крім того, почнеться поступове вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок. На відміну від 1, 2 і 5 копійок, 25 копійок поки що залишаються в користуванні. Але ті монети, що потраплятимуть до банку, в обіг не повертатимуться.

Змінюються номери банківських рахунків на міжнародні за стандартом IBAN.

Реквізити складатимуться з 29 літерно-цифрових символів, викладених у послідовності: код України – UA – 2 літери; контрольний розряд – 2 цифри; код банку – 6 цифр; решта цифр сам рахунок – від 5 до 14 символів. Державне казначейство та Державна податкова служба перейдуть на міжнародні номери рахунків уже з 1 жовтня.

Перехідний період для введення нових стандартів діятиме із 1 по 30 жовтня 2019 року. Тож будьте уважні, заповнюючи дані про бюджетні реквізити при сплаті податків, зборів та ін.

На всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами мають бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар.

Це передбачено пунктом 9.8 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306. Вимога діє у період із 1 жовтня по 1 травня.

Необхідність увімкнення додаткового освітлення, в тому числі, у світлу пору доби, пояснюється необхідністю позначення механічних транспортних засобів, що рухаються. Невиконання цієї норми може обернутися додатковими хвилинами спілкування з правоохоронцями на дорогах та штрафом.

До речі, окрім звичних суботи та неділі ми матимемо додатковий вихідний. 14 жовтня відзначається День захисника України, який є державним святом і вихідним. Цьогоріч свято припадає на понеділок, тож відпочиватимемо три дні поспіль – із суботи 12 жовтня до понеділка 14 жовтня.

А в останню неділю жовтня, 27 числа, українці перейдуть на зимовий час. Для цього доведеться перевести стрілки годинника на годину назад. 

Слідкуйте за змінами сьогодення спільно із «ЖЛ»!