Призначення субсидій із травня

субсидії лебединцям виплачують

Сьогодні, як і завжди, багато розмов про призначення субсидій. Люди поспішають до управлінь праці і соціального захисту населення, щоб наново подати пакет документів. Аби уникнути питань, ми звернулися за роз’ясненнями до начальника управління праці і соціального захисту міськвиконкому Валентини ГУБСЬКОЇ.

– Постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року №373 внесено ряд змін до порядку надання житлових субсидій населенню. Пунктом 18 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848  (зі змінами) (далі – Положення), передбачено, що громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні у грошовій формі (безготівковій чи готівковій), і у яких відсутня заборгованість за житлово-комунальні послуги, житлова субсидія на наступний строк призначається у готівковій формі.

Таким чином, у травні 2019 року житлова субсидія призначається на наступний період домогосподарствам, які одержували субсидію у попередньому періоді і у яких відсутня заборгованість зі сплати послуг, у грошовій готівковій формі без подання нових заяви і декларації.

Повторно із заявою та декларацією у травні мають звернутися:

– орендарі житла;

– внутрішньо переміщені особи;

– домогосподарства, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих осіб;

– домогосподарства, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;

– якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року;

– домогосподарства, в яких члени сім’ї зареєстровані за різними адресами.

Особам, які вперше звертаються за субсидією, вона призначається у грошовій безготівковій формі на підставі декларації і заяви, в якій має бути зазначено номер мобільного телефону.

Громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні і у них наявна заборгованість з оплати послуг, субсидія на наступний період призначається у грошовій безготівковій формі після вирішення питання з наявною заборгованістю.

Також Положенням передбачено, що, за заявою одержувача субсидії, якому вона надається у грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного після подання заяви місяця може здійснюватися у грошовій безготівковій формі. У заяві обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.