Проголосуйте там, де ви є

Лебединці змінять виборчу адресу

Цьогоріч у місцевих виборах 25 жовтня зможуть взяти участь всі ті, хто живе не за місцем реєстрації, зокрема й переміщені із окупованих територій. Хоча для цього доведеться звернутися до відділів ведення державного реєстру виборців або внести зміни онлайн.

Раніше змінити місце голосування можна було лише на виборах президента та парламенту. Обирати ж місцеву владу могли тільки зареєстровані в конкретному селі чи місті особи. Останні зміни у цю частину виборчого законодавства внесені наприкінці липня, тож навіть попередні матеріали «ЖЛ», присвячені підготовці до виборів, уже частково втратили свою актуальність.

Нині процедуру зміни виборчої адреси вдосконалили настільки, що це можна зробити через інтернет, навіть не виходячи з дому чи офісу.

Тим, хто «дружить» із ґаджетами, змінити адресу вдасться на сайті www.drv.gov.ua. Для цього знадобиться електронний цифровий підпис та трохи часу для заповнення анкети.

Ті, кому ж проходити процедуру онлайн не надто зручно, можуть звернутися до відповідного відділу ведення реєстру виборців: районного – у приміщенні райдержадміністрації за адресою: Сумська, 12, або міського – площа Волі, 19.

Донедавна для зміни адреси треба було надавати офіційний документ, який підтверджував місце фактичного проживання. Але  24 липня цю вимогу прибрали. Тож у відповідній заяві необхідно лише вказати адресу житла, за якою виборець фактично мешкає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

Однак навіть із такою простою процедурою зволікати не слід – змінити виборчу адресу можна лише до 10 вересня.