Про земельні питання і кошти на ремонти говорили міські депутати

У роботі чергової шістнадцятої сесії міської ради, що відбулася 12 липня, взяли участь 32 депутати із 34 обраних. З одного боку, таке сумлінне відвідування радує виборців, адже депутати виконують довірену роботу, з іншого – це не завжди на користь оперативності прийняття рішень. Бо чим більше присутніх, тим більше питань, для розв’язання яких втрачається чимало часу.

Цього разу спірні питання почали виникати ще при затвердженні порядку денного. Зокрема Валентин Метенко запропонував зняти із розгляду Комплексну програму «Правопорядок на 2021-2025 роки». Свою позицію депутат аргументував необхідністю узгодження її із правоохоронцями та ставити перед поліціянтами реальні завдання, підтримуючи фінансово. Втім у Олександра Бакликова знайшлися свої аргументи на депутатські зауваження. Після пояснень міського голови проєкт документа не тільки включили до списку розгляду, а й затвердили більшістю голосів. Не знайшлося місця у порядку денному проєкту про службове розслідування щодо роботи Гарбузівського старости. Розглянути його мали за підсумками роботи тимчасової депутатської комісії з вивчення ситуації у цьому старостинському окрузі. Після нетривалих дебатів щодо доцільності прийняття цього рішення саме радою, а не виконавчим комітетом, голова зняв документ із розгляду, запропонувавши для початку заслухати звіт голови комісії.

Натомість до депутатського запиту свого колеги В’ячеслава Батога у присутніх питань не виникало. Пов’язаний він із потребою встановлення вуличного освітлення на вулиці Олександра Олеся.

Витративши чимало часу на організаційні моменти, депутати перейшли до розгляду проєктів рішень. Загалом, більшість із них пов’язані із регулюванням земельних відносин. Зокрема, депутати погодили дозволи на розробку документації для надання земельних ділянок у приватну власність для ведення особистого селянського господарства. У підсумку дозвіл отримали 220 осіб на загальну площу понад 380 га.

Врешті депутати вирішили питання перейменування лебединської лікарні, яке вже кілька разів знімали із розгляду. Віднині лікувальний заклад носитиме назву Комунальне некомерційне підприємство «Лебединська лікарня імені лікаря К.О.Зільберника» Лебединської міської ради. Окрім власне перейменування, депутати змінили і юридичну адресу установи, повернувши її на вулицю Першогвардійську у Лебедині. Ще одним пунктом рішення передбачено обов’язок головного лікаря письмово повідомляти міського голову про намір вчинення підприємством правочинів та укладення договорів вартістю, що перевищує 50000 гривень та про наміри створити, реорганізувати та ліквідувати структурні підрозділи підприємства.

При розгляді змін до Програми економічного і соціального розвитку громади депутати розподілили понад 8 мільйонів гривень на поточні потреби. Зокрема, обранці підтримали виділення додаткових 7646360 гривень на ремонт доріг.

Найбільша сума виділена на поточний середній ремонт дороги на вулиці Гастелло у Лебедині  – 3243600 грн. Такі ж ремонти проведуть на вулицях Новопостроєна (2674200 грн.) та Героїв Майдану (1293916 грн.). 500000 гривень на умовах співфінансування передбачено на дрібний поточний ремонт дороги Лебедин-Пристайлове. Таку ж суму передбачено на ремонт двох доріг у межах Ворожбянського старостинського округу.

Після змін запланована сума фінансування ремонту доріг збільшилася до 14822039 грн.

Насамкінець сесії депутати заслухали інформацію голови тимчасової депутатської комісії з вивчення ситуації у Гарбузівському старостинському окрузі Наталії Прокопченко. Вона зокрема наголосила, що представники комісії взяли участь у зборах громадян у Гарбузівці і вислухали їхні претензії до роботи старости. Найнагальніша із них – водопостачання, яке до моменту зборів було відсутнє протягом 5 діб. Обговоривши заслухану інформацію, обранці вирішили повернутися до розгляду цього питання на найближчій сесії ради. На майбутньому засіданні депутати домовилися підготувати звернення до кон-тролюючих органів щодо ситуації із недостовірними платіжками у клієнтів «Сумигаз збуту».

Завершальним став виступ жительки Межиріча Ольги Сімашової. Вона звернулася до депутатів із проханням повернути межирічанам майно, забране із об’єднанням у одну громаду, зокрема трактор та автомобіль швидкої допомоги. Натомість міський голова пояснив, що вказана техніка роками не використовувалася і зіпсувалася. Тепер же її відновлять і вона працюватиме на користь усієї громади.