Про депутатів, яких обрали лебединці

«ЖЛ» уже неодноразово порушувала тему виконання своїх повноважень депутатами різних рівнів, а «Тема номера» у газеті №9 від 28 лютого 2018 року довго обговорювалася не тільки самими обранцями, а й широким загалом лебединців.

Повернутися до проблеми дисципліни депутатів змусила ситуація, що склалася на останній сесії міської ради 31 січня 2020 року. Перед початком пленарного засідання міський голова Олександр Бакликов зазначив, що йому навіть не хотілося розпочинати звітну сесію через вкрай погане відвідування окремими депутатами пленарних засідань. «ЖЛ» вирішила дослідити, як же відвідували сесії обранці всіх рівнів, котрі представляють Лебединщину.

Верховна Рада України

Отже, почнемо із народного депутата України Миколи Задорожнього, який у липні минулого року отримав свій статус і представляє інтереси лебединців на найвищому законодавчому рівні. Із 65 пленарних засідань, які відбулися, починаючи із 29 серпня 2019-го по 7 лютого 2020 року, народний обранець пропустив лише сім. Непоганий показник на фоні інших депутатів, які представляють Сумщину. Так, найбільше засідань пропустили Андрій Деркач (24) та Максим Гузенко (11).

Сумська обласна рада

Пригадаємо, як протягом минулого року відвідували сесії депутати обласної ради Валерій Чалий та Магомед Галаєв. За рік відбулося 8 сесій, із них лише на трьох був присутній Магомед Галаєв, а Валерій Чалий має лише два пропуски.

Лебединська районна рада


26 депутатів Лебединської районної ради представляють інтереси жителів району і протягом року мали б відвідати сім засідань. Серед тих, хто був присутнім на всіх сесіях, – Ганна Богомаз, Віталій Волощук, Світлана Горошко, Сергій Древаль, Василь Калита, Микола Коренєв, Олександр Криницький та Максим Ткаченко. У 2018 році таких депутатів було аж одинадцять. Не можемо не назвати і найбільших районних «прогульників». Серед них, насамперед, депутат Тарас Ткаченко, який представляє жителів Великовисторопської сільської ради. Він продовжує ігнорувати інтереси своїх виборців і останній раз його бачили на сесії 27 листопада 2015 року. Крім нього, ще троє депутатів, які мають найбільше пропусків пленарних засідань – Юрій Максичка (6), Ігор Головко (5) та Микола Дрига (4).

Лебединська міська рада


Трохи важче було знайти дані про відвідуваність сесій міськими депутатами, адже у спеціальному розділі офіційного сайту Лебединської міської ради є інформація лише за 2016 та 2017 роки. Протягом минулого року відбулося 16 пленарних засідань плюс одне, що пройшло в останній день січня вже 2020 року. Тому беремо до уваги 17 засідань і одразу відзначаємо чотирьох депутатів міської ради які не мають пропусків, – Наталія Логвиненко, Оксана Древаль, Юрій Савеко та Ігор Колєсніков. Міський голова Олександр Бакликов теж був присутнім на всіх сесіях. По одному засіданню пропустили Оксана Стеблянко, Світлана Таран і Наталія Прокопченко, ще четверо депутатів пропустили по дві сесії. «Десятою дорогою» сесійну залу «обходять» Сергій Курило (15 пропущених засідань), Тетяна Рева та Сергій Костюков (обоє по 14), Олександр Приходько і Микола Смірнов (обоє по 13), Віталій Хорохорін та Юрій Дяченко (обоє по 12). Найбільшим «прогульником» був і залишається Дмитро Морозов, який востаннє на сесії був аж 30 листопада 2017 року.
Тому й зрозуміле занепокоєння міського голови низькою явкою депутатів на сесії. І хоча у цьому скликанні пройшли всі пленарні засідання, то інколи виникали випадки, що, здавалося, сесії могли і не відбутися. Найменше депутатів (19) збиралося на 52 сесію 31 липня 2019 року, а найбільше присутніх було на 49 та 50 сесіях – по 25 депутатів із 34 обраних.


Нагадаємо, що на цьогорічний жовтень заплановані чергові вибори, на яких українці обиратимуть очільників громад і депутатів різних рівнів. Чи захочеться лебединцям вибирати того, хто не займається законотворенням, нічого не робить на своєму виборчому окрузі, не відвідує засідання постійних депутатських комісій та сесій?

Ігор Кузьменко