Поки ми «вживаємо» і б’ємо рідних, чиновники корупціонують?

Лебединський районний суд

Кажуть, що народ п’є, бо погано живе і не має роботи, і не впевнений в майбутньому… І кілька десятків таких «і», неповторних і «благородних» допомагають виправдати згубну звичку. Насправді ж у всіх цих твердженнях спутані причини і наслідки. Найчастіше названі проблеми з’являються вже після того, як людина починає пити. А сьогодні у «Темі номера» ми проводимо ще одну паралель, прямо і опосередковано пов’язану із алкоголем, яка стосується безпосередньо нас, лебединців.

Лебединський районний суд днями оприлюднив статистику по розгляду справ у І півріччі 2019 року. Зокрема, йдеться про розгляд справ щодо адмінпорушень за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння та вчинення домашнього насильства. Також оприлюднена інформація про розгляд справ щодо вчинення адмінпорушень, пов’язаних із корупцією.

Отже, у першому півріччі в провадженні Лебединського районного суду перебувало 95 справ, пов’язаних із «нетверезим» керуванням транспортом.

Із загальної кількості справ 68 розглянуті, 6 справ повернуті (із них 5 – для належного оформлення), 21 справа на початок липня залишилася нерозглянутою.

Адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави суд застосував до 35 осіб. Загальна сума стягнень – 449 820 грн., добровільно сплачено 71 400 грн. Також 35 осіб позбавлено права керування транспортними засобами.

Стосовно 32 осіб провадження закрито: у 26 справах – через відсутність події і складу адміністративного правопорушення; у 5 – через закінчення строків накладення адміністративного стягнення; у 1– через смерть особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Поки одна частина любителів «вживання» оковитої рветься за кермо автівки, інша – починає з’ясовувати стосунки з рідними. За останні півроку 83 особи притягнуті до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства.

Протягом цього терміну у провадженні суду перебувало 102 таких справи: 94 – розглянуті, 4 – повернуті для належного оформлення і 4 – залишилися нерозглянутими. Адміністративне стягнення накладене на 78 чоловіків та 5 жінок. Стосовно 10 осіб – провадження у справах закрито. Відносно 1 особи застосовано засоби впливу, як до неповнолітніх,  передбачені ст. 24-1 КУпАП. 

Адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави суд застосував до 79 осіб на суму 15861 грн., добровільно сплачено 4930 грн. Трьом особам призначені громадські роботи, 1 особі – стягнення у вигляді адміністративного арешту.

Водночас у провадженні районного суду перебувало 10 справ про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних із корупцією, із яких: 9 справ  розглянуто і одна перебуває на розгляді суду.

На 5 осіб  накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу. 4 справи закрито: 3 – через закінчення строків накладення адміністративного стягнення, 1 –  через відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Протягом ІІ кварталу 2019 року адмінпорушення цього виду кваліфіковані за ч. 1  ст. 172-6 КУпАП (несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) та ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані).

Отож і маємо – поки ми «бухаємо» (а саме так і кортіло написати у заголовку), довкола відбувається багато такого, що не вписується у межі здорового глузду. І не десь, за морем-океаном, а зовсім поряд. Чим не привід подумати, бажано «на тверезу» голову? Насправді, життя не таке нудне, сіре та бідне. Воно таке, яким ви його робите самі.

За матеріалами Лебединського районного суду.