
Як повідомляла «ЖЛ», днями лебединські поліціянти затримали чоловіка, який пограбував та вбив 90-річну жительку Лебедина. Зловмисник проник до будинку пенсіонерки, шукаючи наживи. Спричинивши їй тілесні ушкодження, він викрав гроші, мобільний телефон, електроприлади та продукти харчування. Аби замести сліди злочину, підпалив будинок із жінкою всередині.
За клопотанням Лебединського відділу Роменської місцевої прокуратури, підозрюваному рішенням суду 3 лютого обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права на заставу на 60 діб.
Читайте також: Пограбував та спалив: обставини вбивства жительки Лебедина
«Слідством встановлено, що підозрюваний 30 січня 2021 року у вечірній час прийшов у будинок до самотньої жінки, щоб позичити в неї кошти на спиртне. Коли пенсіонерка відмовила, чоловік накинувся на неї з кулаками. Побоюючись за своє життя, вона виказала схованку – в холодильнику лежало 150 грн. Забравши гроші, чоловік пішов. Однак наступного дня він знову повернувся до старенької. Двері йому ніхто не відчинив. Чоловік вибив шибку у вікні та заліз у будинок. Жінка лежала на підлозі там, де він її покинув напередодні. Вона ледь дихала. Чоловік забрав із собою цінні речі, зокрема, електроприлади, після чого підпалив будинок, щоб уникнути викриття. Потерпіла померла внаслідок отруєння чадним газом. Співробітник поліції оперативно встановили та затримали зловмисника», – йдеться у повідомленні Сумської обласної прокуратури.
Дії чоловіка кваліфіковано за ч. 2 ст. 186 (відкрите викрадення чужого майна, поєднаний з насильством), ч. 2 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна вчинене шляхом підпалу, що спричинило загибель людей) та п. 9 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство з метою приховування іншого злочину) КК України. За скоєне йому загрожує довічне позбавлення волі.