Переможці Кубка Володимира Романенка

Нещодавно спортивний комплекс Лебединського фахового медичного коледжу імені проф.М.І.Ситенка став ареною проведення чергового 9 за ліком футзального Кубку пам’яті Володимира Романенка.

В неділю 21 лютого 2021 року йому мало б виповнитися 74 роки, але Вічність забрала його від нас. Щоб пам’ять про друга, товариша та колегу була завжди живою у перемогах сучасників, викладач фізвиховання медколеджу Олександр Кримець щорічно організовує цей представницький турнір.

Через карантинні обмеження цьогоріч вирішили не проводити парад усіх учасників змагань, але урочисте відкриття турніру все ж таки відбулося. З вітальними словами до гравців та вболівальників звернулися директор фахового медичного коледжу Олександр Удодік, колишній директор міської ДЮСШ Леонід Бондар, сам Олександр Кримець, головний суддя турніру Юрій Савеко та ветеран спорту Володимир Кобзар.

Протягом першого ігрового дня 8 футзальних збірних мали б зіграти 4 матчі і визначити переможців, які б уже наступного дня, в неділю, склали дві півфінальні пари.

За волею жеребу, у першому матчі переможці останніх двох турнірів, команда «РМС», зіграла із командою «Тріумф» (Суми). На жаль, упертої та запеклої боротьби не вийшло, і володарі Кубка впевнено та закономірно перемогли 13:3. А наступну пару склали команди «Фаворит» (Чупахівка) та лебединський «Автомобіліст-1». У цій парі наша головна футзальна команда влаштувала таку гольову феєрію, що вболівальники не встигали слідкувати за зміною рахунку. У підсумку вражаюча перемога лебединців із непередбачуваним рахунком 25:2.

У третьому матчі зустрілися триразові володарі Кубка Володимира Романенка футзалісти лебединського «Авангарда» та маловисторопського «Аграрника». Лебединці, які постійно беруть участь у турнірі, без проблем «розібралися» зі своїми опонентами і перемогли їх із рахунком 12:3.

Останній учасник півфінальних поєдинків мав визначитися у цікавому протистоянні команд – ветеранів «Комфортбуд» та молодіжного складу «Автомобіліст-2». Азарту додавало питання: що переможе – молодість чи досвід? Перефразовуючи вислів героя одного із популярних, усіма знаних фільмів, скажемо: «У трамваї – будь ласка, а от на футзальному майданчику – ніколи». Тож майбутня зміна «Автомобіліста» виявилася сильнішою і перемогла з рахунком 8:2.

Уже наступного дня 4 збірні продовжили змагання. У першій півфінальній парі зійшлися команди «Авангард» та «Автомобіліст-1».

Хід поєдинку довів, що ця зустріч відповідала високому рівню вирішального матчу, адже «Авангард» продемонстрував, що не боїться сили та рішучості автомобілістів. Рахунок відкрили авангардівці, а опонентам майже протягом усього матчу довелося відіграватися. Справа навіть дійшла до того, що буквально за одну хвилину до закінчення зустрічі рахунок став нічийним 3:3. Вболівальники вже готувалися до перегляду видовищної післяматчевої лотереї – пробиття пенальті, але більш досвідчені автомобілісти в останній момент зуміли завершити матч перемогою 4:3.

Цікавим протистоянням видалася зустріч «РМС» із молоддю «Автомобіліста». Юні та завзяті хлопці одразу взяли ініціативу у свої руки і на 3-ій хвилині вже повели в рахунку. Такий неприємний початок так розізлив «рибаків», що вони у ході гри вже не залишили шансу своїм суперникам і перемогли їх з рахунком 8:5.

Доля переможця, як і в попередні роки визначалася у протистоянні сильних суперників – «Автомобіліста» та «РМС». Довго довелося чекати першого м’яча, який було забито аж за 5 хвилин до закінчення І тайму. Андрій Дрога вивів вперед свою команду «Автомобіліст». Але лише 2 хвилини протримався цей рахунок, і «РМС» встановив на майданчику мир. У ІІ таймі першими відзначилися гравці «РМС», але «Автомобіліст» зумів швидко відігратися.

Підсумок 2:2, і знову, як і рік тому, доля володаря кубка визначалася у пробитті післяматчевих пенальті. Перші 3 удари обох суперників досягали цілі, а ось перед пробиттям 4 удару на ворота «Автомобіліста» став польовий гравець Олександр Єлшанський. Цей тактичний хід дуже здивував уболівальників, але, як показав результат, виявився правильним: гравець зумів відбити м’яч. Наступні 2 удари теж досягли цілі. І ось відповідальний момент для автомобілістів. До шкіряної кулі підходить лідер та капітан «Автомобіліста» Валерій Глух і готується вже святкувати перемогу. Але, напевно, йому не вдається впоратися із хвилюванням, і м’яч  не потрапляє до сітки. Далі довелося пробивати пенальті до першої  помилки. Наш голкіпер Андрій Томащук спочатку забив сам, а потім став у ворота і відбив удар. І за мить вже до нього бігли щасливі одноклубники. Вітання, подяки, схвальні вигуки!

Ось таким нелегким та впертим видався шлях «Автомобіліста» до цього успіху. Лише з четвертої фінальної спроби автомобілістам далося звання володаря Кубка Володимира Романенка 2021 року.

Участь у нагородженні команд взяли Олександр Удодік, Олександр Кримець та онук Володимира Романенка Владислав, який подякував організаторам та подарував футбольний м’яч спортсменам медичного коледжу.

Цінними подарунками були нагороджені кращі гравці турніру: 63-річний Анатолій Сіробаба («Комфортбуд»), Роман Шоколенко («Авангард»), Єгор Свістюла («Автомобіліст-2»), Костянтин Сорока («РМС») та Андрій Томащук (Автомобіліст-1»).

Слід відзначити й подякувати спонсорам та меценатам турніру: Віталію Шапошнику, Олександру Огієнку, Євгену Коваленку, Олександру Андреєву, Євгену Машину, Михайлу Лєтіку, Леоніду Щегорцову, Сергію Лук’яненку, Сергію Курасу, Борису Ейвазову, Олександру Гулаку, Володимиру Ященку та Юрію Савеці.

А далі була щаслива мить вручення заповітного кубка футзалістам першої команди «Автомобіліста». Раділи цьому і всі лебединські вболівальники, які протягом року не мали змоги спостерігати футзальні матчі.