Одесит у наших воротах

Протягом двох тижнів, із 14 до 28 серпня, на сайті «ЖЛ» проводилося опитування  на звання «Найкращого гравця футзальної команди «Автомобіліст», в якому взяли участь 127 респондентів. За його підсумками, перемогу здобув воротар Андрій Томащук, набравши 41 голос. Гравець, який свого часу міг би і не потрапити до складу головної футзальної команди, нині справжній страж воріт, який впевнено почувається на найвідповідальнішому рубежі.

Виявляється, він – одесит. З’явився на світ 25 липня 1993 року в сім’ї лебединки та одесита. Але після 10 років життя у чудовому приморському місті родина Томащуків переїхала на батьківщину мами до Лебедина. Із 4 класу Андрій навчався у школі №6 і паралельно займався футболом у міській ДЮСШ у тренера Олексія Довгополика. Вже у 12 років разом із Денисом Калюжним грав у складі сумської «Зміни» на першість України з футболу серед юнаків. І не просто виступав за сумчан, а майже кожного дня після уроків їздив до Сум на тренування команди.

Талант і здібності хлопця помітив досвідчений тренер Олександр Корж і запропонував продовжити тренування у нього. Андрій погодився. До речі, тоді Андрій вибрав місце на полі, а не у воротах. Вже у 17-річниму почав виступати за «Лебединець», а його колегою на полі був нинішній тренер «Автомобіліста» Тарас Івченко. Протягом  5 років Андрій Томащук здобував освіту агроінженера в СНАУ. Нова професія не завадила займатися улюбленим видом спорту, і юнак продовжив тренуватися з лебединцями. Під час одного з товариських матчів після травми основного голкіпера довелося стати у ворота. Не пропустивши жодного гола, Андрій вирішив все ж таки «залишитися» у воротах.

А згодом йому запропонували стати воротарем «Автомобіліста» на час відновлення після важкої травми основного голкіпера Руслана Кобзаря. У дублера гра складалася з перемінним успіхом, але прийшов час поступитися місцем. В одному з матчів основний воротар допустився кількох курйозних помилок і місце у воротах довірили Андрію. Своєю вдалою та надійною грою він довів, що гідний захищати ворота команди якісно і відповідально. І з того часу Андрій Томащук – незмінний воротар «Автомобіліста».

Із початком нового зимового сезону основний голкіпер команди впевнено захищає свої ворота, відточуючи майстерність на тренуваннях та закріплюючи й практикуючи її у грі проти суперника. Бажаємо, воротареві та його команді вдалих матчів і перемог!