Нова радість – різдвяні свята

Лебединські різдвяні дзвони

Лунають над Україною різдвяні дзвони. Їх відлуння чути у кожному куточку, у кожному місті і селі. Від хати до хати бігають зграйки дітлахів, даруючи радість кожному дому. Фольклорні колективи вітають усіх жителів зі святами. Линуть колядки і щедрівки, щедро засіваються оселі, приміщення установ та організацій на щастя, на здоров’я, на Новий Рік. А це все – пам’ять народна, це все – історія нашої культури, національних ідей і традицій, етнічних звичаїв і обрядів. І викликані такі гуляння великим святом Різдва Христового. Відроджувати, збирати й примножувати народні традиції, залучаючи до цього молодь, прищеплювати повагу до рідної мови, пісні, рідної землі, виховуючи любов до ближнього, шану до всього споконвічно нашого українського, даруючи мистецтво і творчість людям, збагачуючи таланти нашого краю, зміцнюючи віру в майбутнє нашої держави, і покликані наші лебединські фестивалі народного мистецтва.

Районний фестиваль «Різдвяні дзвони» уже став традиційним на сцені районного будинку культури. Саме дзвони віддавна скликали людей на великі справи, гуртували та надихали на подвиг, сповіщали про найважливіші події. Тож і урочистий передзвін позивних різдвяного фестивалю запросив на барвисто вбрану сцену фольклорні колективи із Василівського, Межиріцького, Катеринівського, Рябушківського, Будильського, Ворожбянського, Гринцівського, Великовисторопського, Московськобобрицького, Боровеньківського сільських будинків культури. Та відкрили дійство почесні гості – лауреати І премії Львівського фольклорного фестивалю фольклорний колектив автентичного співу «Стріла» (керівник Вікторія Гура) педагогічного коледжу ім.А.С.Макаренка. Вони представили програму колядок та щедрівок слобідської України, продемонструвавши зразок справжнього національного мистецтва. Підкорив глядачів народний аматорський вокальний колектив РБК «Лебедія» (керівник Сергій Шульов), зібравши у своєму виступі традиційні піснеспіви. Усі колективи відзначені дипломами та подарунками до свят.

Вітали учасників фестивалю голова райдержадміністрації Віктор Химич та Василь Калита, благочинний Лебединського церковного округу протоієрей Роман Андрухів, бажаючи всім продовжувати національні традиції та славити Різдво Христове.

А вже зі сцени і співали, і колядували, і щедрували, і добре слово казали. Тож нехай лунають різдвяні дзвони на всю Україну і далеко за її межами. Нехай різдвяна зірка осяває наше життя у вірі і правді. Нехай славиться народження святого немовляти піснею, словом українським і духом козацьким. Бо без пісні, без фольклору, без власних традицій не може існувати народ.

Напередодні світлого свята Хрещення Господнього у міському центрі культури і дозвілля відбувся відкритий фестиваль колядок і щедрівок «Різдвяний передзвін», який уже став гарною традицією. Глядачам випала гарна нагода іще раз поринути у казкову атмосферу святкування Різдва та свята Василя Великого, насолоджуючись талановитим виконанням колядок і щедрівок як досвідченими майстрами, так і тими, хто тільки робить на сцені свої перші кроки.

Мистецьку програму фестивалю розпочав виступ народного аматорського хорового колективу (керівник Надія Деменко, концертмейстер Анатолій Костенко). Чарували шанувальників вокального мистецтва та поціновувачів українських традицій талановиті виступи вокальних ансамблів «Барви» (ЛСШ№7), «Світанок» (ЗОШ№4), ансамблів юних  фольклористів ЗОШ№5, 6-А класу ЗОШ№1, солісток Юліани Романенко (ЗОШ№6) та Анни Курлейко (ЗОШ№3), фольклорного ансамблю автентичного співу «Стріла» педагогічного коледжу ім.А.С.Макаренка, вокального ансамблю та ансамблю скрипалів Лебединської дитячої школи мистецтв. Талановитою хореографією вражали колективи «Royal dance» (керівник Іван Лисенко) та «Фантазія» (керівник Анна Гонтарь).

Зі святами привітав учасників та гостей фестивалю міський голова Олександр Бакликов, побажавши всім міцного-міцного здоров’я, достатку, злагоди, благополуччя та, звичайно ж, мирного неба над головами.

Фестиваль подарував шанувальникам народного мистецтва велику насолоду своїм розмаїттям щедрівок, колядок, приказок, які дійшли до нас із сивої давнини. Щирі оплески на знак пошани, дипломи та подарунки отримали учасники цього феєричного дійства. Тож до наступних зустрічей, до наступного фольлокрного фестивалю!

На фестивалях побували Олена БОНДАРЄВА, Олена ВЄЧКАНОВА та Ольга ЛАХТАР