УКРАЇНА. Не платиш аліменти? #ДошкаГаньби чекає!

аліменти лебединським дітям

На Сумщині 4500 неплатників аліментів потрапили до Єдиного реєстру боржників, що в народі отримав назву #ДошкаГаньби.

#ДошкаГаньби – це Єдиний реєстр боржників (https://erb.minjust.gov.ua/), в якому публічно зазначаються дані громадян, які мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці. Перевірити наявність чи відсутність себе на цьому ресурсі може кожен.

Чим загрожує перебування у реєстрі боржників?

По-перше, громадянин, який потрапив до цієї бази, не зможе укласти будь-яку угоду з відчуження майна. Так, відповідно до чинного законодавства, нотаріуси чи інші державні реєстратори перед здійсненням угод з відчуження майна зобов’язані спочатку  перевірити інформацію з Єдиного реєстру боржників. У разі, якщо особа значиться в реєстрі, їй відмовляють у наданні правових послуг.

По-друге, на аліментного боржника чекають наслідки, пов’язані з публічною доступністю такої інформації. Наприклад, використовувати цей реєстр можуть для перевірки платоспроможності громадянина – боржник не зможе отримати кредит у банку.

По-третє, відтепер перед здійсненням будь-якої операції, пов’язаної з оформленням транспортного засобу, працівники Регіональних сервісних центрів Міністерства внутрішніх справ України перевірятимуть наявність водія в Єдиному реєстрі боржників. У разі виявлення громадянина на «Дошці ганьби», йому буде відмовлено у здійсненні цих операцій.

За інформацією Головного територіального управління юстиції у Сумській області.