Навіть із новим транспортом можна отримати субсидію

Нещодавно постановою Кабінету міністрів України змінено окремі положення порядку надання житлових субсидій. Зокрема, тепер субсидію можуть отримувати особи, у власності яких є саморобний транспортний засіб або мотоцикл, якому менш як 5 років із року випуску та вартістю до чотирьох розмірів мінімальної заробітної плати на 1 січня року, з якого призначається субсидія (у 2021 році – 24 тис. грн., у 2022 – 26 тис.грн.).
До речі, до редакції надходило звернення від лебединця, якому раніше відмовляли у призначенні субсидії через придбання нового недорогого мотоцикла. Воно було переадресоване народному депутату Миколі Задорожньому із проханням відповідного звернення до Кабміну.
Також субсидію призначать:

  • якщо у члена родини відсутні доходи через відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (за висновком лікаря);
    – у разі придбання житла за кошти державного чи місцевого бюджетів;
    – за наявності житлових приміщень, розташованих у селищах міського типу, а також тих, на які оформлено спадщину, за умови, що вони не здаються в оренду (до названих вище змін при призначенні субсидії не враховувалось лише житло, розташоване у сільській місцевості).
    Також збільшено загальну суму заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги, за наявності якої житлова субсидія не призначалась. До внесених змін ця сума становила 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.), а нині – 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн.).
    Змінами також спрощено умови отримання субсидії на фактично проживаючих осіб. Тепер наявність у членів домогосподарства, які не проживають за зареєстрованим місцем проживання, та у членів їхніх сімей умов, за яких житлова субсидія не призначається (відсутність доходів, наявність транспортних засобів, депозитів, витрати понад 50 тис.грн., перебування за межами України понад 60 діб та інше) – не є перешкодою для призначення житлової субсидії (крім наявності більше ніж одного житлового приміщення у таких громадян).

Створення цього матеріалу профінансоване передплатниками друкованої версії «Життя Лебединщини»