Нардепи проголосували за Лебединщину у складі Сумського району

У п’ятницю, 17 липня, Верховна Рада України проголосувала за проєкт постанови про утворення та ліквідацію районів. Голосування за документ №3650 кілька разів переносили на інший день. Врешті рішення підтримали 238 народних депутатів.

Відповідно до останньої редакції проєкту постанови, який був підтриманий обранцями, майбутню Лебединську міську територіальну громаду виключили за складу об’єднаного Охтирського району і включили до складу Сумського району.

Обговорення проекту постанови у форматі «за» і проти» проходило дуже активно, з діаметрально протилежними виступами щодо доцільності  утвердження складу нових районів. Відразу після голосування депутати «Батьківщини» оголосили про намір відповідного подання до Конституційного суду України щодо скасування «районної» постанови.

Якщо документ найближчим часом таки набуде чинності після підписання, а це має відбутися із дня, наступного за днем його опублікування, місцеві вибори, заплановані на жовтень 2020 року, у частині обрання депутатів районних рад проходитиме уже за зміненим законодавством — до рад укрупнених районів.