Надія Вайло: «Наш край» не дасть закрити жодного сільського медичного закладу на Сумщині»

В селі Некрасове Глухівського району мешканці навіть у думках не допускають можливості закриття місцевого фельдшерського пункту. «Після операції в районі повернулася до села. Мені потрібен постійний догляд і лікарський контроль, бо здоров’я мене підводить, – говорить місцева жителька Надія Петрівна. – Бувало так, що і свідомість втрачала. Тоді наші дівчата-медики мене з того світу тут витягували».

До фельдшера у ФАПі завжди є люди на прийом. У невеличкому коридорчику чекають старенькі жіночки. Вони часто приходять, щоб виміряти тиск, бо з цим у них постійні проблеми. Тут є і аптечний пункт, і дитячий кабінет. Молоді матусі з діточками приходять і за доглядом, і за порадами, і на вакцинацію.

У цьому ФАПі працює троє спеціалістів: фельдшер, акушер та молодша медична сестра. Обслуговують понад 750 осіб. Працюють 24 години на добу та 7 днів на тиждень, бо про кожного мешканця піклуються як про рідного. Раптом що, вже біжать на допомогу. Не раз і життя доводилося рятувати.

«Молодого хлопця вжалила бджола, – згадує завідувачка фельдшерсько-акушерського пункту с.Некрасове Наталія Сорока. – У нього стався анафілактичний шок. Ми прибігли на виклик і врятували життя юнака. Якби чекали на приїзд бригади швидкої, то дитину б ми втратили. І таких випадків у нас вистачає».

Сільські амбулаторії, фельдшерсько-акушерські пун-кти щодня підтримують здоров’я жителів сіл Глухівщини, турбуються про кожного і своєчасно приходять із допомогою. Вони нормально забезпечені технікою та медикаментами.

Така оптимістична картина не характерна для Сумщини вцілому. Медицина фінансується як із державного, так і місцевого бюджетів, і якщо не має системного професійного підходу влади різних рівнів, то ФАПи перебувають на рівні самовиживання, або ж взагалі закриваються.

«Найбільші негативні наслідки медичної реформи Супрун відчули на собі жителі села. Я, як депутат обласної ради, знаю багато прикладів, коли медичні заклади в інших районах масово закриваються, бо з державного бюджету не виділяються кошти на їх утримання у повному обсязі»,

– говорить депутат Сумської обласної ради, представниця команди партії «Наш край» Надія Вайло.

На Глухівщині справжня турбота про сільську медицину є наслідком роботи потужного депутатського корпусу партії «Наш край» у місцевих органах влади. Вони реалізують соціальну програму «Наш край. Здоров’я мешканців Сумщини» спільно із Благодійним фондом «Наше майбутнє» Андрія Деркача. Це забезпечує ФАПи необхідним обладнанням та медикаментами.

«Завдяки нашій професійній команді господарників у Глухівській районній раді реалізовано всі проєкти, щоб зберегти ФАПи й амбулаторії в сільській місцевості. Якби не підтримка депутатів районної ради «Нашого краю» та благодійного фонду, то половина фельдшерсько-акушерських пунктів була б закрита. Ми не обіцяємо людям золоті гори, ми щоденно робимо все можливе для покращення життя українців»,

– додає Надія Вайло.

За її словами, Глухівська районна рада шукає різні шляхи і джерела фінансування для підтримки медичних закладів: районний бюджет, Державний фонд регіонального розвитку, благодійні організації, співфінансування з сільськими громадами.

«Елементарна медична допомога має бути в кожному селі без винятку. У новому складі обласної ради відповідно до програми «Наш край: здоров’я мешканців Сумщини» наша команда ініціюватиме фінансування потреб на утримання ФАПів, амбулаторій у сільській місцевості з обласного бюджету та створення спеціального фонду для лікування хворих із малозабезпечених верств населення. Особливо, якщо це стосується тяжких захворювань, то людині важко фінансово пережити таку біду. Ми не можемо залишити людей без такої необхідної їм допомоги».

говорить представниця «Нашого краю» Надія Вайло.

Надія Вайло впевнена, що команди «Нашого краю» в радах різних рівнів будуть піклуватися про здоров’я кожного та протидіятиме закриттю сільських медичних закладів.