На Сумщині ускладнюється ситуація із COVID-19

у Лебедині випадок коронавірусу

За минулий та поточний тиждень у Сумській області погіршилася епідемічна ситуація по захворюваності на короновірус. Про це інформує завідуючий Лебединським міськрайонним відділом ДУ «Сумський ОЛЦ МОЗ України» Василь Брага.

За його словами, лише 31 липня на Сумщині зареєстровано 24 випадки захворювань, в тому числі 14 випадків по м.Недригайлів. 1 серпня спеціалісти зафіксували 20 випадків коронавірусу: по 5 — у Сумах та Охтирці, і 4 — на Недригайлівщині.

Крім того, у понеділок, 3 серпня, підтверджено спалах COVID-19 у пологовому будинку м.Суми. Хворобу підтверджено у 4 медичних працівників, ще 12 відправилися на самоізоляцію, 18 контактних пацієнтів знаходяться під наглядом сімейних лікарів та епідеміологів. У пологовому будинку запроваджено двотижневий карантин.

Загальна кількість хворих на Сумщині 3 серпня склала 19 осіб, серед яких 9 – у м.Охтирка, 6 – у м.Суми. Ще шестеро жителів обласного центру отримали позитивно-ковідний аналіз 4 серпня. Цього ж дня по області зафіксували всього 59 підозр на коронавірус, серед яких 1 – по м.Лебедину.

Станом на ранок 5 серпня лебединська статистика все ще стабільна: за весь час пандемії було зареєстровано всього двоє хворих на COVID-19, один з яких видужав, інші підозри не підтвердилися. У Лебединському районі випадків захворювання не було.

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 09:00 5 серпня в Україні було підтверджено 75490 випадків COVID-19, із яких 1788 – летальні. 41527 пацієнтів одужали. Кількість інфікованих коронавірусом осіб за останню добу – 1271 (це новий антирекорд, до речі!), із них 10 на Сумщині. Усього в області нині зареєстровано 570 випадків коронавірусу.

– Враховуючи епідемічну ситуацію в області, – стверджує Василь Брага, – жителям Лебединщини варто не порушувати правила карантину, утриматися від перебування в місцях великого скупчення людей (ринки, магазини), в транспорті, під час відпочинку на природі. Це особливо важливо для профілактики коронавірусу.