На Сумщині погіршилися показники епіднебезпеки

Коефіцієнт виявлення випадків інфікування, рівень госпіталізацій та завантаженість «кисневих» ліжок – у Сумській області ці три показники визначення рівня епіднебезпеки щодо COVID-19 вже кілька днів перевищують встановлені норми. Такі дані наводить у щоденному звіті Міністерство охорони здоров’я.

Перші два показники перевищують встановлену норму, принаймні, впродовж 12-14 жовтня. Так, коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 на Сумщині сягнув нині 31,3% при пороговому значенні 20%. Рівень госпіталізацій перевищує порогове значення (60 випадків на 100 тис. населення) майже на 30 одиниць і складає 89,4.

Водночас завантаженість «кисневих» ліжок перевищила 65-відсотковий поріг 13 і 14 жовтня.

Читайте також: COVID-19: за добу захворіли понад 50 жителів Лебединщини

Сумська область, за останніми даними Міністерства, входить до переліку 12 регіонів, у яких рівень захворюваності перевищує середній по країні.

Так, на Сумщині хворіють 710 осіб на 100 тисяч населення, загалом по країні – 461.  Гірший рівень захворюваності лише у Луганській та Чернівецькій областях. На Херсонщині, де від 15 жовтня встановлено «червоний» рівень  епіднебезпеки, рівень захворюваності складає 680 випадків на 100 тисяч осіб.

Нагадаємо, «червоний» рівень встановлюється на території регіону за наявності протягом трьох днів поспіль двох та більше таких ознак:

– завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, – більш як 65%;

– кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення – менше ніж 300;

– кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення – більше ніж 60;

– коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) – більш як 20%;

– рівень зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більш як 50%.

При запровадженні «червоного» рівня епідемічної небезпеки зберігаються окрім чинних обмежень також ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

– робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос,

– робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо,

– робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл,

– робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів,

– проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів,

– робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

Але дозволяється робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів. 

Створення цього матеріалу профінансоване передплатниками друкованої версії «Життя Лебединщини»